субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Макрон звинуватив Туреччину та Росію у дестабілізації Середземномор’я

Політика

Макрон звинуватив Туреччину та Росію у дестабілізації Середземномор’я

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що окремі держави намагаються «дестабілізувати весь середземноморський регіон». І висловив «стурбованість» діями Росії та Туреччини в цьому плані.

Про це Макрон повідомив, виступаючи із заявою за підсумками неформального саміту Med7 на Корсиці, повідомляє RFI.  

Пізно ввечері 10 вересня закінчився неформальний саміт на Корсиці, присвячений проблемам безпеки в Середземному морі підсумковою декларацією учасників європейської «Середземноморський сімки» – Греції, Іспанії, Італії, Португалії, Мальти, Кіпру та Франції.

Документ містить жорстке попередження про можливість прийняття європейських санкцій проти Анкари у рази, якщо вона не покладе край своїм «незаконним одностороннім діям» в Східному Середземномор’ї.

Оскільки саміт проходив під егідою Франції, у підсумковій заяві саме Макрон торкнувся теми безпеки всього Середземноморського регіону. Він висловив стурбованість діями деяких держав, які історично виступали в ролі сильних регіональних гравців в Середземномор’ї.

«Сьогодні наше Середземномор’ї стало театром триваючих конфліктів – в Сирії, в Лівії. (…) Гегемоністські гри історичних держав, які намагаються дестабілізувати весь регіон, і роль Росії і Туреччини, викликають в цьому плані нашу стурбованість», – заявив він.

При цьому, ще перед відкриттям саміту Med7 президент Франції Емманюель Макрон виступив з жорсткою заявою на адресу Туреччини. Він заявив, що Туреччина більше не є «партнером» ЄС в Середземному морі, а у підсумковому документі саміту міститься заклик до Анкари повернутися за стіл перемовин для «відповідального і сумлінного діалогу», інакше 23-24 вересня на стіл саміту Євросоюзу потрапить новий пакет пропозицій по списку санкцій обмеженням щодо Туреччини з метою їх якнайшвидшого затвердження.

Як зазначає «Еспресо», розбіжність між Францією – з одного боку та Туреччиною – з іншого щодо оцінки перебігу бойових дій у Лівії викликана тим, що ними наразі підтримуються різні сторони цього конфлікту. Сили повстанців генерала Халіфа Хафтара донедавна користувалися, серед іншого, підтримкою Франції, тоді як Туреччина виступає на боці уряду в Тріполі.

При цьому Росія веде у Лівії свою власну гру, до якої активно залучена ПВК «Вагнера». У травні в Раді безпеки ООН розглядався звіт міжнародних експертів про присутність у Лівії близько тисячі бійців ПВК «Вагнера», який в Росії назвали «сфабрикованими».

Наступний саміт Med7 відбудеться в Греції.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі