четвер, 28 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Місія ЄС в ОБСЄ визначила роль Росії у війні на Донбасі

Андрій Вишнівський


Політика

Місія ЄС в ОБСЄ визначила роль Росії у війні на Донбасі

views234

09.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська Федерація взяла на себе зобов’язання щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України, коли підписала Мінські домовленості.

Про це місія Європейського Союзу в ОБСЄ заявила під час засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва у Європі, передає Укрінформ. 

Відзначається, що неконструктивними є всі спроби російської сторони легітимізувати на Донбасі псевдореспубліки.

«ЄС хотів би повторити, що Мінські угоди, підписані Російською Федерацією, однозначно встановлюють, що ТКГ складається з представників України, РФ та ОБСЄ, причому остання є посередником. Тому Росія чітко взяла на себе зобов'язальну відповідальність за мирне врегулювання конфлікту. У цьому контексті спроби Росії легітимізувати так звані «народні республіки» на Сході України не є конструктивними», йдеться у повідомленні.

Крім того, російський наратив, який стосується нібито посередництва у «внутрішньоукраїнському конфлікті», також рішуче відкидають у Євросоюзі. Російську Федерацію закликали виконувати домовленості та брати конструктивну участь в ТКГ.

Занепокоєння викликають обстріли, «глушіння» БПЛА й обмеження роботи спостережної місії в непідконтрольних Україні районах. Перешкоди мають бути усунені через вплив РФ на підтримувані нею НЗФ.

Коментарi (0)