вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Литва суттєво зменшила російськомовний контент на ТБ, а в планах взагалі відмовитися від показів

За кордоном , Новини , Суспільство

Литва суттєво зменшила російськомовний контент на ТБ, а в планах взагалі відмовитися від показів

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Телебачення Литви скорочує частку передач і фільмів російською мовою і планує замінити українським продуктом. Основні канали, які раніше традиційно робили ставку на показ серіалів, стрічок та іншої телепродукції з Росії, тепер скорочують її або взагалі не продовжують ліцензії.

Про це пише «Литовський кур’єр» з посиланням на дослідження Kauno diena.   

Видання вказує, що ще донедавна і п’ять років поспіль на основних литовських каналах (LNK і каналах цієї групи BTV і TVl; TV3 і каналах цієї групи TV6 і TV8; Lietuvos ryto TV; LRT і LRT Plius) години мовлення литовської продукції зростали. Але минулий сезон все змінив та зовсім інакше розставив акценти.

Як приклад, видання наводить такі дані: в січні 2016 року – 151 годину на тиждень, в минулому році – 212, а цього року російськомовна продукція зайняла лише 125 годин.

До того ж, наведені дані найбільш популярних каналів, які транслювали російські фільми –Lietuvos ryto TV і BTV, де у минулому сезоні російськомовна продукція становила понад 97 годин на тиждень, а в цьому сезоні залишилося лише 29 годин.

Чому це відбулося? Тому що змінилися власники та керівництво. І саме вони обрали таку політику з геополітичних причин, хоча й визнають, що частину глядачів таки втрачають. Але вони мають ціль і вже мають результати – оновлені канали вже набувають свою аудиторію і почався ріст переглядів.

 «BTV відмовилося від російської продукції з геополітичних причин, хоча вона і має свою постійну аудиторію. Не знайшовши російської продукції на литовських каналах, ця аудиторія мігрує на російські канали, які транслюються в Литві, тому природно, що ми втрачаємо частину глядачів. Російські серіали ми замінили американськими та європейськими продуктами, вони поступово набувають свою аудиторію, і час перегляду зростає», – стверджує представник зі зв’язків з громадськістю групи LNK, що володіє каналом BTV, Гедімінас Малашкявічюс.

Глава Lietuvos ryto TV Аудрюс Сяурусявічюс підкреслив, що поки що можна побачити російськомовний контент, але показується тільки раніше придбана російськомовна продукція. На деякі серіали взагалі ліцензії незабаром закінчаться і придбати нові керівництво не планує.

А от плани щодо придбання українського продукту вже є.

«В даний момент немає ніяких планів придбання російської продукції, української – так», – сказав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі