субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Литва попросила у США допомоги у забезпеченні енергобезпеки та незалежності від Росії

Економіка

Литва попросила у США допомоги у забезпеченні енергобезпеки та незалежності від Росії

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Литва звернулась до Сполучених Штатів з проханням допомогти їй у справі забезпечення безпеки в сфері енергетики. Росія намагається «зберегти в сфері впливу … країни Балтії».

Таку заяву зробив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс в ході візиту до Вашингтона в четвер, 17 вересня, передає DW.  

Мовиться про наближення запуска Білоруської АЕС (БелАЕС) біля міста Островець. Уряд у Вільнюсі називає БелАЕС геополітичним проєктом Росії.

«Міністерство енергетики США добре поінформоване про ситуацію в Островці. Ми просимо постійної уваги США до цього проекту і підтримки зусиль Литви щодо забезпечення безпеки», – заявив Лінас Антанас Лінкявічюс.

Він нагадав, що Литва постійно підкреслює, що БелАЕС – російський геополітичний проєкт «поруч з НАТО, однією з цілей якого є зберегти в сфері впливу не тільки Білорусь, а й країни Балтії».

17 вересня Лінас Антанас Лінкявічюс обговорив у Вашингтоні цю та інші теми з заступником міністра енергетики США Марком Менезесом.

Нагадаємо. Білорусь веде будівництво АЕС поруч з містом Островець в Гродненській області за російським проектом ВВЕР-1200. Проти такого будівництва виступають у сусідніх державах. А головним противником проєкту є Литва, яка вважає цю станцію небезпечною.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв запустити БелАЕС 7 листопада 2020 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі