неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Лукашенко: Росія рефінансує 1 мільярд доларів білоруського боргу

Економіка

Лукашенко: Росія рефінансує 1 мільярд доларів білоруського боргу

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Олександр Лукашенко різку девальвацію назвав «плаваючим курсом» у країні і заявив, що домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про рефінансування білоруського боргу на 1 мільярд доларів: «Це буде хороше підкріплення нашої національної валюти». В Росії відреагували.

Про це повідомляє БЕЛТА.  

«Ми домовилися з президентом Росії, і сьогодні наш прем’єр-міністр проведе переговори з Михайлом Мішустін (прем’єр-міністром РФ. – ред.) з приводу рефінансування», – заявив Лукашенко.

Лукашенко уточнив, що мовиться про рефінансування в поточному році $1 млрд з боргу перед РФ.

«Тобто ми у себе цей мільярд доларів, домовившись з Росією, залишимо. І це буде гарне підкріплення нашої національної валюти», – заявив він.

На даний час, Міністерство фінансів Росії заявляє, що не отримало запитів щодо рефінансування боргу. Проте обіцяють розглянути, як тільки отримають звернення від Білорусі.

Також Лукашенко пояснив різку девальвацію плаваючим курсом у країні. І пообіцяв не допустити обвалу.

«Ми не допустимо обвалу національної валюти. Якщо народ хоче купити долар – будь ласка, він сьогодні коштує скільки коштує. У нас плаваючий курс: попит великий – значить дорожче буде цей долар або євро, попит менше – значить буде дешевше коштувати. Ми, вчепившись руками, не стримуємо курс рубля», – повідомив він.

Він стверджує, що катастрофи з курсом білоруського рубля немає.

«Тому немає такої катастрофи. Так, в якихось обмінниках колись може не вистачати готівки. Але це завжди буває, якщо підвищений попит. Я доручив Національному банку, щоб ми могли уникнути подібної ситуації. Люди хочуть забрати свої гроші або валюту – будь ласка, беріть. У нас абсолютно достатньо резервів, щоб на прийнятному рівні стримати прийнятний для нас курс», – додав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі