вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Луганська ТЕС отримає газ дешевше – рішення Кабміну

Економіка , Новини , Події

Луганська ТЕС отримає газ дешевше – рішення Кабміну

views130

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

14 серпня Кабінет міністрів прийняв рішення про забезпечення Луганської ТЕС газом за ціною 2895 грн за 1000 кубів. Постачати паливо на таких умовах буде НАК «Нафтогаз». Це на 40 % дешевше, ніж купує населення.

Чим аргументовано таке рішення? Перш за все тим, що вартість електрики, яка виробляється на Луганській ТЕС різко зросла внаслідок ії переходу з вугільного на газове паливо. Це призводить до значних збитків компанії.

Андрій Герус, представник президента у Кабміні, прокоментував ситуацію як «приватизація прибутків, націоналізація збитків».

Протягом останніх трьох років вугілля на Луганську ТЕС постачалось з шахт Ростовської області РФ. Це було рішення власника, яке переслідувало виключно його приватні інтереси. Він брав на себе ризики, пов’язані із співпрацею з російськими постачальниками та інвестував значні кошти у їхні підприємства. Він же й отримував всі прибутки. Коли наприкінці липня Росія перекрила поставки вугілля, ДТЕК був змушений перевести ТЕС на газ і звернувся до держави з проханням зменшити ціну на нього.

Фактично це призведе до того, що тимчасові збитки замість холдингу ДТЕК понесе державна компанія «Нафтогаз України».

Рішення Кабміну можна вважати безпрецедентним. Це перший випадок в історії, коли приватне підприємство отримуватиме газ від державної компанії по спеціальній ціні, набагато нижчій за ринкову.

Нагадаємо, що Луганська ТЕС входить до холдингу «ДТЕК» і належить Рінату Ахметову.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі