понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Луганськ розважальний: чи існує культурне життя за лінією розмежування

Новини окупації

Луганськ розважальний: чи існує культурне життя за лінією розмежування

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Попри значні зміни сталих звичок та навіть побуту, життя в окупації триває: люди, як завжди, потребують хліба та розважальних заходів. Своїми спостереженнями щодо культурного життя в окупованому Луганську поділилася блоггерка Яна Вікторова.

Луганськ розважальний: чи існує культурне життя за лінією розмежування

Фінансовий стан та соціокультурний досвід мешканців різний, і це позначається на їхніх інтересах. Хтось ледь збирає копійки на хліб, а комусь не вистачає зірок світового рівня з такими ж цінами на білети – як, наприклад, Алессандро Сафіни, до війни дуже популярного в Луганську. Хтось скаржиться, що нема куди піти, а комусь не вистачає часу на відвідування всього, що можна подивитись у місті.

Всі культурно-масові заходи блогерка ділить на три категорії: патріотичні, розважальні безкоштовні та комерційні.

Патріотична категорія – це ділянка громадського руху «Мир Луганщини». Зазвичай це мітинги «за щось хороше проти всього поганого», але для привабливості їх доповнюють виступами солістів Луганської філармонії. Проводяться такі заходи просто неба, навіть в дощ та холод, то ж не дивно, що участь в них беруть підневільні студенти та бюджетники.

Луганськ розважальний: чи існує культурне життя за лінією розмежування

Безкоштовно можна потрапити на концерт екс-зірок російської естради. Багатьох з них ми нерідко бачили «в телевізорі» років 20 тому, але з тих пір вони вийшли в тираж та можуть розраховувати на зацікавлену публіку хіба що в глибокій провінції. На новітнє «свято» День народної єдності до Луганська завітали Ольга Кормухіна з гуртом «Квадро». Люди, які стояли в багатогодинній черзі, щоб отримати безкоштовне запрошення, не змогли навіть пригадати, хто це.

Луганськ розважальний: чи існує культурне життя за лінією розмежування

Були тут й інші, колись більш чи менш відомі, а тепер забуті артисти: Марк Тішман, Арсеній Бородін, Іраклі, Жасмін, Андрій Грізлі, Согдіана, Денис Майданов, Анна Семенович, гурт «Проти правил». Гастролювали й більш маститі: Олександр Буйнов, Денис Клявер, Лоліта Мілявська, Йосип Кобзон, Олег Газманов, Юлія Чичеріна.

Луганськ розважальний: чи існує культурне життя за лінією розмежування

Чому вони їдуть на окуповані території? Деякі з них навіть не пишуть про ці концерти на своїх сторінках у соцмережах – соромляться? Можливо, для них це щось на кшталт повинності, яку треба відбути, щоб мати змогу й далі гастролювати російськими просторами?

Що спадає на думку серед комерційних проектів? Абхазькі та циганські танцювальні колективи, гурти «Песняры» та «Синяя птица» десятим складом, шансоньє та вистави рівня художньої самодіяльності з одним хоч трішки відомим актором. Складається враження, що для них це останній шанс щось заробити, а луганські глядачі й за це будуть вдячні, бо вибору не мають.

Не вмерли й місцеві культурні заклади – театри та філармонія. Вони гарні хоча б тим, що зазвичай знаєш, чого від них очікувати. Серед постанов останніх років є справжні шедеври – наприклад, комедія «Ханума» Луганського обласного драмтеатру. А є й дрібниці, не варті уваги справжніх поціновувачів, але вони теж знаходять свого глядача.

Іноді тут ставлять патріотичні речі: публіку на них буквально зганяють. Квитки на недавню виставу Тетяни Дрьомової (вдови бойовика Павла Дрьомова) «добровільно-примусово» розповсюджували серед студентів.

Тож ситуації, коли глядачі встають та виходять із залу під час спектаклю або концерту, нікого не дивують.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі