четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Лобісти з ФРН написали лист, у якому просять США заспокоїтися із санкціями проти «Північного потоку-2»

Економіка

Лобісти з ФРН написали лист, у якому просять США заспокоїтися із санкціями проти «Північного потоку-2»

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Східний комітет німецької економіки заявляє, що санкції Сполучених Штатів проти «Північного потоку-2» загрожують суверенітету Німеччини та ЄС. Автори листа сподіваються, що «зміна адміністрації у Вашингтоні дозволить розрядити обстановку навколо проєкту трубопроводу».

Про це повідомляє DW з посиланням на німецьке видання Handelsblatt.

Організація, яка лобіює інтереси фірм з ФРН, що працюють у Східній Європі та Росії (Східний комітет німецької економіки) звернулася до представників Демократичної партії США з проханням відмовитися від нових екстериторіальних санкцій щодо газогону «Північний потік-2».

Читайте також: Німеччина відклала запуск європейського продовження «Північного потоку-2»

Відповідний лист адресований спікерці Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі та іншим відомим політикам-демократам. У листі голова і виконавчий директор комітету Олівер Гермес (Oliver Hermes) та Міхаель Гармс (Michael Harms) просять призупинити роботу обох палат Конгресу над новим законом про санкції PEESCA (Protecting Europe’s Energy Security Clarification Act of 2020), який підтримують обидві найбільші американські партії.

Автори сподіваються, що «зміна адміністрації у Вашингтоні дозволить розрядити обстановку навколо проєкту трубопроводу».

Читайте також: Bild: Байден зможе назавжди зупинити «Північний потік-2»

Вони також попереджають, що якщо США «мають намір і далі докладати зусиль зі знищення майже завершеного проєкту «Північний потік-2» або активізувати їх за допомогою PEESCA», то це завдасть значних економічних збитків та підірве суверенітет ФРН та Євросоюзу.

«Якщо ЄС не вдасться відстояти свій суверенітет і американські депутати врешті-решт ухвалять рішення про санкції щодо європейських економічних проєктів, демократії в Європі буде завдано значної шкоди, і трансатлантичне партнерство на самому початку строк повноважень Джо Байдена обтяжиться значною мірою», – пророкують німецькі лобісти.

Читайте також: Росія не може запустити «Північний потік-2» через санкції: планується переорієнтувати його на Калінінград

Вони також закликали американську владу «не змушувати ЄС продовжувати обговорення контрсанкцій проти США, яке вже інтенсивно проводиться».

Нагадаємо. Трубопровід проходить в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і балтійських країн – винятково через економічні зони та територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Сьогодні, 20 листопада, стало відомо, що Німеччина відмовилась визнати політичний кремлівський газопровід «Північний потік-2» проєктом, який відповідає інтересам енергобезпеки Німеччини та Європи й захисту довкілля. 

США активно виступають проти будівництва. Нещодавно обидві палати Конгресу США ухвалили проєкт закону про оборонний бюджет на наступний рік з передбаченими санкціями проти компаній, що братимуть участь у добудові газопроводу «Північний потік-2». Його має узгодити Сенат і Палата представників та підписати президент США.

США і низка європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. Вони зазначають, що це політичний проєкт, який посилить залежність Європи від поставок російського газу. Берлін натомість вбачає у «Північному потоці-2» економічний проєкт, що покликаний підвищити енергетичну безпеку ФРН, особливо на тлі поставлених кліматичних цілей та запланованої відмови від вугільної теплоенергетики й атомної енергетик.

21 грудня 2019 року компанія-підрядник «Північного потоку-2» Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі