п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Люстрація – порушення прав нардепів, скасування – шлях до економії. «Слуга народу» Бужанський

Новини , Політика , Право

Люстрація – порушення прав нардепів, скасування – шлях до економії. «Слуга народу» Бужанський

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

До Верховної Ради подано законопроект, яким пропонується відмінити закон про люстрацію. Проект закону надійшов до ВРУ 18 жовтня поточного року, а вже 23 жовтня був переданий на розгляд до профільного комітету. Ініціатором законопроекту виступає депутат від фракції «Слуга народу» Максим Бужанський.

В самому проекті говориться про те, що потрібно визнати закон «Про очищення влади» таким, що втратив свою чинність. Кабінету міністрів України протягом одного місяця з моменту оприлюднення закону потрібно буде привести свої нормативно-правові акти у відповідність з діючим законом, забезпечити перегляд міністерствами й іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідності з цим законом.

У пояснювальній записці вказано на необхідність прийняття законопроекту, обумовлюючи це рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 17 жовтня 2019 року, яким було визнано, що положення Закону України «Про очищення влади» порушують свободи та права людини.

«Реалізація законопроекту в разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету України, а навпаки дозволить державі уникнути втрат в зв’язку з подальшим відшкодуванням шкоди особам, до яких може бути застосований закон «Про очищення влади», – підкреслюється в пояснювальній записці.

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини від 17 жовтня поточного року прийняв рішення, згідно з яким звільнення держслужбовців за законом «Про очищення влади», тобто люстрації, призвело до порушення їхнього права на справедливий суд і права на повагу до приватного і сімейного життя. Тепер Україна як держава повинна сплатити кожному заявнику 5 тисяч євро на відшкодування моральної шкоди.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі