вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ліквідувати Захарченка допомогла його власна охорона

Новини , Новини окупації

Ліквідувати Захарченка допомогла його власна охорона

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Підготувати успішну операцію з ліквідації Захарченка було неможливо без використання схеми кафе та інформації про місце розташування камер, систему охорони, особливості оформлення кафе, сигналізацію.

Телеграм-канал Baza 29 серпня, в четвер, опублікував висновки свого власного розслідування ліквідації колишнього ватажка так званої ДНР Олександра Захарченка.  Отримані каналом дані вказують на можливу причетність до події співробітників його власної охорони.

В день своєї смерті 31 серпня 2018 року Захарченко кілька разів змінив плани. Він самостійно керував автомобілем, нікому не повідомляв, що збирається робити і куди їхати, а охороні було наказано просто слідувати за ним.

Візит в кафе «Сепар» теж не було заплановано. Перед цим Захарченко не був у закладі два місяці і його візит туди можна вважати «чистою випадковістю». Цікаво, що за кілька днів до того, кафе перевірялося на наявність СВП, у зв’язку з очікуваним приїздом Кобзона. І перевіряла його та ж зміна, що чергувала під час усунення ватажка терористів.

Силовики «ДНР» повідомили каналу, що вибуховий пристрій було закладено в електропроводці світильників і, більш за все, в дію його привели за допомогою кнопки маючи в полі зору «об’єкт» ліквідації. Інший спосіб активації не зміг би забезпечити потрібної точності. 

Місце і спосіб закладення вибухового пристрою вказують на добре знання охоронної системи кафе та наявність необмеженого часу на встановлення. На закладення вибухівки знадобилося не менше 40 хвилин, а для сторонніх це було б вкрай важко. Таку думку висловив засновник батальйону «Восток» Олександр Ходаковський, при цьому наголосивши на непрофесійності охорони, що складалася із «ближнього кола», в якому часто виникали суперечки.

Журналістам також повідомили, про те, що «слідчі» лише через місяць змогли отримати запис з однієї з камер, а охорону допитали, але вчасної перевірки на поліграфі не було. Один з охоронників на відео поводив себе вкрай дивно. Видно, як він щось дістає, стискає  в руці, а після вибуху тікає в сторону, хоча його колеги не змогли зорієнтуватися, звідкіль вибухнуло, і ховались в кафе.

Нагадаємо, що СБУ вважає ліквідацію Захарченка справою рук бойовиків через перерозподіл бізнесу. Існує версія і про причетність російських спецслужб. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі