понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Лікар-інфекціоніст: потрібно негайно збільшити кількість тестування

Суспільство

Лікар-інфекціоніст: потрібно негайно збільшити кількість тестування

views62

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна повинна в кілька разів збільшити обсяги тестування населення на наявність коронавірусу і не приховувати статистику. Реалії сьогодення вимагають проведення тестування по 50 тисяч осіб щодня.

Про це розповів лікар-інфекціоніст Вадим Арістов в ефірі «Апостроф TV»

«COVID, як і грип, діагностується лабораторно. Просто на грип надсилали зразки лише кількох тисяч пацієнтів. Тобто можна припустити, що це важкі випадки, які лежать з дихальною недостатністю, гострим респіраторним синдромом вже в лікарні, а можливо навіть в реанімації. Ось для уточнення діагнозів тоді і запускали ці ПЛР-лабораторії. Тому вони теж були у нас, тому що було дуже легко лікувати на око. Зараз COVID лікують тільки через тестування біологічних зразків. Тобто від кого надсилають, від того і отримують результати. Надсилають їх дуже мало. Я ж кажу, якщо 50% позитивних тестів, то скільки потрібно разів їх робити? Ми рахували. Потрібно тестувати 367 тисяч на день, при тому, що ми тестуємо 50 тисяч і то не кожен день», – заявив він.

Арістов підкреслив, що МОЗ сьогодні взагалі не контролює сферу тестування населення. Більше того, влада не хоче визнавати провальний курс у боротьбі з епідемією коронавірусу, в який було вкладено багато грошей.

«Міністерство охорони здоров’я фактично взагалі не контролює цю галузь, тому що вона підконтрольна Центру громадського здоров’я. ЦОЗ знаходиться під захистом МВФ та інших іноземних радників і партнерів, як і НСЗУ, які поставили туди вже своїх вихованців. Вони їх розвивають за власними програмами. Відповідно, МОЗ не може туди прийти і все змінити, тому що це потрібно погоджувати, а вже багато грантів розписано, є звітність. Ніхто не хоче визнавати, що це був неправильний курс, помилка. І взагалі, як це: ми сюди вклали стільки грошей, а ти зараз перебудуєш всю команду, всі напрямки та інше. У цих структурах дуже важко це змінити, потрібно будувати паралельну структуру», – сказав він.

При цьому лікар-інфекціоніст не тільки детально пояснив, як все відбувається, а й порівняв з ситуацію з тим, що відбувалося під час перейменування міліції в поліцію.

«Так, як було з поліцією – ніхто прямо не перейменував міліцію на поліцію. Створили паралельно інститут – нову поліцію. Над цим працювали 500 керівників, проектних менеджерів з шаленим фінансуванням в десятки мільйонів доларів, щоб запустити паралельно нову поліцію. Коли її запустили, тоді перевели частину старої міліції під нову табличку. У медицині такого не зробили», – продовжив фахівець.

Крім того, фахівець попередив, що вже зараз реанімації на всіх пацієнтів не вистачає.

«Вже не вистачає (реанімації – ред.), ми просто цього не бачимо, тому що за каскадом реанімаційних місць є ліжка з киснем. Когось із них не переводять у реанімацію, бо бачать, що там вже проблеми і місць не вистачить. Вони вважають, що цей ще може протриматися, почекаємо. Тобто якщо людина вже буде в критичному стані, її переведуть в реанімацію. Однак щоб прийняти це рішення, і тримають певний резерв. Тобто по ліжках з киснем є перевантаження, тому когось не переводять з простих ліжок. А за цим когось не переводять з дому на ці прості ліжка, тому що за каскадом є всі ці затримки. Звичайно, що робить Степанов – це постійна комунікація і тиск на те, щоб адміністративно вичавити додаткові лікарні. І це дуже добре», – резюмував лікар-інфекціоніст.

Для наочності, додаємо скрін посту, який написав Андрій Ставніцер про ситуацію в Одесі та області. В інших регіонах плюс-мінус те саме. В офіційних зведеннях МОЗ все добре…

Лікар-інфекціоніст: потрібно негайно збільшити кількість тестування

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі