понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Лібстер виступив за надання особливого статусу Донбасу: так написано у Мінських угодах

Політика

Лібстер виступив за надання особливого статусу Донбасу: так написано у Мінських угодах

views49

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія називає конфлікт на Донбасі внутрішнім. І нічого б не було, якби до 2014 року люди жили щасливо, бо щасливі не підуть воювати. Тож потрібно говорити. А ще виконувати «Мінські домовленості», де написано, що необхідно надати особливий статус.

Про це лікар-травматолог, переселенець з Луганська Костянтин Лібстер розповів в інтерв’ю LIGA.net.  

Він заявив, що нічого б цього не було б, якщо б в Україні було щастя до 2014 року. Тоді б ніхто не пішов воювати.

«Якщо б ми жили у щасливій країні – назвемо її країною щастя Україна – то подій 2014 року не було б. Щасливій людині потрібно воювати? Ні, не потрібно. Це сталося тільки тому, що у нас було дуже мало щасливих людей. І сталося те, що сталося. І я переконаний, що сильна Україна не потрібна нікому: ні на сході, ні на заході, – заявив представник ОРЛО в ТКГ.

Крім того, він говорить, що Росія політично грамотно підводить до того, що в Україні – внутрішній конфлікт. Але він вважає інакше – це заморожений конфлікт, який підтримується Російською Федерацією. За людей зробили вибір. А Україна має зробити так, щоб не було принижень на блокпостах, щоб було залізничне сполучення тощо.

«Зрозуміло, що це все Росія, і це безапеляційно. Але Росія каже, що це ваш внутрішній конфлікт. Вони політично грамотно підводять до того, що вони тут ні до чого. Для мене особисто там зараз заморожений конфлікт, який підтримується Російською Федерацією. І не всі люди, що живуть на тій території, могли зробити вибір. Вибір був зроблений за них. Дуже багато людей не могли виїхати фізично. Я хочу спокійно їздити на ту територію. Я хочу, щоб не було приниження на пунктах пропуску. Я хочу, щоб було залізничне сполучення. Тому що сьогоднішнє спілкування (у рамках ТКГ – ред.) показало мені глибину процесів. Все тече дуже латентно. Не можна, звичайно, з однієї зустрічі зрозуміти, чим це все закінчиться. Але я розумію, що це закінчиться дуже нескоро», – заявив він.

Згадав Лібстер і про Крим. Але не в плані окупації Росією, а через автономію та унітарність держави. За його словами, ми самі дали привід Росії це зробити, тому що «були не до кінця унітарною державою».

«Україна це унітарна держава? А як в унітарній державі може бути Автономна республіка Крим? Значить ми були не до кінця унітарною державою. Ми повинні провести детальний аналіз того, що таке автономія, що таке федералізація і що таке унітарна держава. Україна пішла шляхом децентралізації, тобто надання повноважень на місця. Тобто людина на місці краще розбереться», – сказав він.

І у той же час виступив за надання Донбасу особливого статусу.

«Якщо у нас в мінських домовленостях написано про закон щодо особливого статусу, то ми повинні це робити. Всі європейські країни сказали, що це єдиний шлях вирішення питання», – відповів Лібстер на питання про особливий статус Донбасу.

Наприкінці переселенець заявив про необхідність у прямих переговорах між президентами Росії та України. Якщо Зеленський буде готовий і вирішить це зробити.

«Путін живе в іншій життєвій реалії, тому що він вже багато років літає в космосі. Тому складно сказати, що зробить Путін на переговорах один на один із нашим президентом. Потрібно мати свою програму і позицію. Якщо вона гідна і ти впевнений у собі, то потрібно йти на прямі переговори з Путіним. Я думаю, скоро ми можемо піти на переговори, якщо президент вирішить. Звичайно, для того щоб конфлікт на Донбасі закінчився, Росія повинна цього захотіти», – розповів він.

Нагадаємо. Представник Луганська в мінській політичній групі ТКГ Костянтин Лібстер виступає проти зведення «стіни» уздовж тимчасово окупованих територій Донбасу, наголошує на необхідності соціальних виплат людям в ОРДЛО. Також він розповів про зв’язок свого батька, який є на «Миротворці», з ватажком так званої «ЛНР».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі