п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Леопарди» не дали Україні: реакція у ФРН та США

Олександр Слов'янець


За кордоном

«Леопарди» не дали Україні: реакція у ФРН та США

views245

21.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Нерозуміння та обурення, саме так реагують політики у Європі та США на відмову ФРН постачати танки Україні. У самій Німеччині лунають різні голоси щодо постачання танків, починаючи від того ж обурення до повторення меседжів російської пропаганди.

Західні союзники на зустрічі в Рамштайні не змогли підтримати постачання німецьких танків Леопард - 2, щоб допомогти Україні  у війні з Росією. 

Коментарі міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса після зустрічі були досить туманні та розпливчаті:

«Є вагомі аргументи на користь постачання, є вагомі аргументи проти», - сказав міністр оборони Німеччини, додавши, що він поки що не може сказати, яким буде рішення і коли воно буде ухвалене.

 Пісторіус не захотів відповідати на питання, чи надасть Німеччина Польщі та іншим державам ліцензію на експорт танків німецького виробництва. За словами міністра оборони, це рішення - за канцлером Шольцом.

А ось як коментують дії канцлера Німеччини Шольца у США щодо його позиції по передачі танків України. Ось що пише з цього приводу NYT з посиланням на американських чиновників: 

«Справжнє занепокоєння пана Шольца, підозрюють вони, полягає в тому, що він не вірить, що світ готовий побачити німецькі танки біля кордонів Росії, нагадування про нацистське вторгнення під час Другої світової війни. Один високопоставлений американський чиновник сказав цього тижня, що якщо пан Шольц і німецька громадськість хвилюються з цього приводу, то за цих обставин «вони єдині, хто хвилюється».

Власне тут йдеться про ймовірні рефлексії Олафа Шольца та певної частини громадян ФРН про німецькі танки на кордонах Росії. Все це дуже нагадує, те, що наразі лунає на російських пропагандистських телеканалах. Там вся істерика росіян щодо німецьких танків будується саме на згадках про події Другої світової війни, про «німецьких фашистів, нацистів» та їх танки.

До речі, російська пропаганда саме в цьому ключі лунає й у Бундестазі, де політик з відверто проросійськими поглядами, озвучує російську пропаганду.

Хоча деяким німецьким політикам, які ухвалюють рішення, варто почути висловлювання депутата Держдуми РФ про те, що треба було вбити міністра закордонних справ ФРН, коли вона відвідувала Харків. 

Реакцію та коментарі німецьких політиків, які підтримують передачу танків Україні та незадоволені діями, а скоріше бездіяльністю Олафа Шольца наводить DW.

 Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, голова комітету з питань оборони німецького парламенту, зробила такі коментарі після того, як західні лідери не змогли досягти консенсусу щодо постачання німецьких танків Leopard-2 під час переговорів у Рамштайні.

«Історія дивиться на нас, і Німеччина, на жаль, зазнала невдачі», — заявила  Штрак-Ціммерманн суспільному мовнику ZDF.

«Принаймні було б правильно дати нашим партнерам зелене світло», — додала вона, маючи на увазі бажання таких країн, як Польща, постачати Leopard безпосередньо в Україну — крок, який потребує схвалення Берліну.

Штрак-Ціммерманн сказала, що повідомлення канцлера Олафа Шольца щодо питання передачі танків було «катастрофою».  

Експерт із закордонних справ правоцентристської Християнсько-демократичної партії (ХДС) Родеріх Кізеветтер говорив про серйозну зовнішньополітичну шкоду Німеччини через відсутність рішення.

«Німеччина зробила ведмежу послугу Україні та своїй власній майбутній позиції», – сказав він газеті Augsburger Allgemeine.

Поки у Європі та США лунає критика щодо позиції ФРН по передачі танків Україні, в Росії вже почали радіти такому рішенню. Російська пропаганда називає це розколом в середині союзників України та відверто радіє.    

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі