понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Лавров заявив, що ніхто не порушує прав кримських татар, тож Ердоган перебільшує

За кордоном , Новини , Політика

Лавров заявив, що ніхто не порушує прав кримських татар, тож Ердоган перебільшує

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В анексованому Росією Криму не порушують прав кримських татар. А щодо позиції президента Туреччини, то його позиція відома. Проте він відмовляється приїхати на півострів.

Про це 4 лютого на зустрічі заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров «представникам «Российской газеты». Стенограму оприлюднило МЗС РФ.

У повідомленні йдеться, що Лавров прокоментував слова президента Туреччини Реджепа Ердогана про становище кримських татар у Криму. Він зазначив, що нового нічого не було і Ердоган під час регулярних переговорів з Путіним говорить про це. Проте, оскільки він сам не приїздив і не бачив, то все «є відвертою брехнею».

Російський дипломат також додав, що «Ердоган має запрошення відвідати Крим, він його не відкинув». При цьому, заявив, що під українською владою ніхто не думав про якісь релігійні права кримських татар і тільки Росія, коли анексувала український Крим, надав «політичну реабілітацію та земельну амністію». Більш того, заявив, що ніде «немає» фактів про порушення прав кримських татар.

«У Криму ніколи не було мечеті – під українською владою ніхто не думав про якісь релігійні права кримських татар. Ви знаєте, що їхня мова дістала статус державної, разом із російською і українською, тільки після повернення Криму до складу Росії. Тільки тоді відбулися політична реабілітація та земельна амністія. Тому жодного факту того, що права кримських татар або будь-якої іншої народності у Криму порушують, ніхто ніколи не надав», – заявив Лавров.

Нагадаємо. 3 лютого 2020 року Ердоган перебував із робочим візитом у Києві, під час якого він зробив заяву про порушення прав кримських татар, готовність надати житло для 500 сімей та підкреслив, що не визнає анексію Криму.

Росія анексувала Крим у 2014 році. Належність українського півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Постійний моніторинг та зафіксовані правозахисниками міжнародної організації Human Rights Watch факти порушень прав людини, говорять про те, що ситуація на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі