четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Лаурінавічюс: Україна повинна розслідувати зникнення військового ЗСУ на адмінкордоні з окупованим Кримом

Події

Лаурінавічюс: Україна повинна розслідувати зникнення військового ЗСУ на адмінкордоні з окупованим Кримом

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україні необхідно обов’язково провести розслідування зникнення військовослужбовця ЗСУ на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. Вона має розробити відповідну реакцію, тому що одним з можливий сценаріїв є російська провокація.

Про це заявив старший аналітик Вільнюського інституту політичного аналізу Марюс Лаурінавічюс в коментарі Guildhall.

Він наголосив, що Україна має залучити компетентні структури і розібратися, що насправді відбулося на адмінкордоні з окупованим Кримом. Без цього висновки робити надто рано.

«Перше, що необхідно зробити для розробки відповідної реакції – компетентним структурам розібратися, що сталося на адмінкордоні з окупованих Кримом. Сценарій міг бути будь-який… Від побутового конфлікту і кримінальних розборок до російської спецоперації. Адже, якщо це була провокація з російської сторони, що, звичайно, цілком можливо, то такі провокації якраз і націлені на те, щоб викликати цю реакцію. Тому зараз робити висновки рано», – говорить аналітик.

За його словами, головною політичною метою Росії в Україні була і залишається дестабілізація.

«Якщо розглядати гіпотезу російської провокації, як лише один з безлічі можливих сценаріїв того, що сталося, то вона могла переслідувати як військові цілі, такі як провокація воєнного конфлікту або ж цілі політичні. А головна політична мета РФ в Україні – це дестабілізація. У них, навіть якщо частково задоволені будь-якою владою, дестабілізація все одно залишається одним з головних їхніх завдань», – зазначив експерт.

Марюс Лаурінавічюс також додав, що не варто скидати з рахунків ситуацію з водою на окупованому півострові. Тим більш, на тлі дуже різних поглядів всередині Росії щодо масштабів агресії проти України.

«Також, розглядаючи можливі сценарії, оскільки, підкреслю, ми не знаємо, що сталося насправді, потрібно враховувати проблему з водою в окупованому Криму. Сама Росія всередині не монолітна і там є групи, які незадоволені масштабами агресії проти України, які хочуть «йти далі». І такі групи можуть провокувати своїх власних військовослужбовців на такі військові сценарії. Навіть всередині самих російських Збройних сил є такі групи. Але знову ж таки, це лише один з можливих сценаріїв», – підсумував Маріус Лаурінавічус.

Нагадаємо. Вранці військова служба правопорядку ЗСУ повідомила, що український військовослужбовець зник близько 5 ранку 30 травня біля Чонгара в Херсонській області.

Пізніше Юрій Бутусов з цього приводу написав, що Євген Добринський перебував на спостережному пункті «Берлога», що знаходиться на передовій. Був один і ніс службу без зброї. Він виключив добровільний перетин кордону і заявив, що представник російських спецслужб вже підтвердив місцезнаходження Добринського й уточнював його особисті дані, щоб, «скоріш за все, оформити бійця так, нібито він порушив кордон РФ». 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі