понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Китай заявив про готовність до міжнародного арбітражу проти держави Україна: претензія вже подана до Мін’юсту

Економіка

Китай заявив про готовність до міжнародного арбітражу проти держави Україна: претензія вже подана до Мін’юсту

views80

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У юридичному документі китайські інвестори з компанії Skyrizon заявляють про порушення Україною її міжнародних зобов’язань, закріплених в Угоді між Урядом України та Урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Про це повідомив представник Skyrizon, передає Gazeta.ua.  

4 вересня китайські інвестори з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти держави Україна. Відповідна претензія вже подана до Мін’юсту.

Відомо, що китайські інвестори з Skyrizon у 2016 році придбали 56% акцій українського підприємства авіаційного моторобудування ПАТ «Мотор Січ» (Запоріжжя), але досі не можуть управляти своїм активом, оскільки «на акції судом накладено арешт з ініціативи СБУ, а АМКУ під формальними приводами затягує видачу дозволу на концентрацію».

Зазначається також, що протягом 3-х років систематично порушуються права всіх акціонерів підприємства – не скликаються загальні збори, не виплачуються дивіденди, акціонери не мають змоги впливати на дії менеджменту. Наразі йдуть розгляди у різних судових інстанціях за позовами акціонерів «Мотор Січі» з вимогою зняти арешт. Однак судді відмовляють в клопотаннях про виклик до суду представників української влади.

Китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» вважають, що фактом недопуску їх на підприємство держава Україна фактично експропріювала їхній актив.

«Збиток від ситуації, що склалася, яка негативно позначається на взаєминах Skyrizon і її афілійованих структур з банками і біржових котируваннях, китайські інвестори оцінюють в більш ніж $3,5 млрд», – йдеться в повідомленні.

У документі представники Skyrizon закликають державу Україна негайно почати з ними переговори та припинити незаконну діяльність органів української влади стосовно ПАТ «Мотор Січ» і його акціонерів. І наголошують, що скористаються своїм правом почати арбітражне провадження у разі, якщо держава Україна не відреагує та не почне виконувати міжнародні зобов’язання хоча б шляхом переговорів.

При цьому китайські інвестори «Мотор Січ» висловлюють готовність до переговорів з українською владою, щоб врегулювати ситуацію та вирішити конфлікт. І пропонують, якщо українська влада погодиться, створити робочу група, до складу якої можуть входити представники китайської сторони, Мін’юсту, СБУ, Генпрокуратури, АМКУ та інших профільних органів влади.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі