субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Китай відреагував на звинувачення у приховуванні інформації про COVID-19

Китай відреагував на звинувачення у приховуванні інформації про COVID-19

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

МЗС Китаю заперечує заяви політиків США з претензіями щодо дій Пекіна на початковій стадії пандемії коронавірусу. І наполягає, що держава своєчасно надала міжнародній спільноті інформацію про вірус, натомість саме США не поспішали бити на сполох.

Про це повідомляє китайське видання SCMP.  

У повідомленні йдеться про велику статтю, яка спростовує всі твердження щодо походження вірусу у лабораторії та неправильної політики під час спалаху хвороби COVID-19.

«Китай оприлюднив об’ємний документ, в якому спростовує заяви, що КНР провадила неправильну політику під час спалаху пандемії хвороби COVID-19, і заперечує твердження, що у вірусологічній лабораторії в місті Ухані були проблеми з дотриманням заходів безпеки», – йдеться у повідомленні.

Китай заперечує те, що він нібито приховував інформацію про новий коронавірус і що вірус виник у лабораторії в Ухані, й наполягає, що своєчасно надав міжнародній спільноті відповідну інформацію. При цьому вони вказують, що саме США не поспішали бити на сполох.

Читайте також: Спецслужби 5 країн звинуватили Китай у навмисному приховуванні спалаху коронавірусу SARS-CoV-2

Крім того, у статті згадують справу померлого від коронавірусу лікаря Лі Веньляна. Він намагався бити на сполох з приводу спалаху нового вірусу в Ухані, а пізніше був названий одним з «мучеників» у Китаї. При цьому МЗС Китаю спростовує, що Лі був «викривачем», і заявляє, що його ніколи не заарештовували, хоча про це й писали західні ЗМІ.

Також у статті згадують заяву президента США Дональда Трампа щодо «китайського вірусу». Влада КНР з посиланням на документи Всесвітньої організації охорони здоров’я наголошує, що назва вірусу не має бути прив’язана до конкретної країни.

Читайте також: Коронавірус з’явився восени, а не взимку – науковці

Нагадаємо. Держсекретар США Майкл Помпео заявив про начебто штучне походження коронавірусу та можливість його витоку з лабораторії Уханя.

Водночас, американське розвідувальне співтовариство не підтримало заяв Білого дому й Держдепартаменту США, погодившись з широким науковим консенсусом, що коронавірус нового типу не є штучним чи генетично модифікованим.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі