четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Київський суд зобов’язав ПриватБанк виплатити офшорним компаніям Суркісів $ 250 млн

Події , Право

Київський суд зобов’язав ПриватБанк виплатити офшорним компаніям Суркісів $ 250 млн

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Апеляційний суд Києва зобов’язав ПриватБанк виплатити офшорним компаніям Суркісів депозити на $ 250 млн, відхиливши скаргу юристів державного ПриватБанку на рішення Печерського райсуду. Скарга містила інформацію про фактичне стягнення з банку $ 250 млн, які зберігалися на депозитах 6 компаній і пов’язані з бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісами в кіпрському філії ПриватБанку до націоналізації.

Про це повідомляє видання ЛІГА.Финансы.  

За фактом сьогоднішнього рішення, судом фактично наданий дозвіл на примусове стягнення коштів з ПриватБанку попри відсутність рішення по суті спору.

«Стягнення, відповідно до ухвали суду, виступає забезпеченням за позовом компаній Суркісів, які в ряді паралельних процесів оскаржують зв’язаність з Коломойським і Боголюбовим», – йдеться в повідомленні.

При цьому ПриватБанк наполягав на тому, що виконання цих договорів неможливе через те, що «депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації, як засоби, що належать, за визначенням НБУ, пов’язаним особам з екс-власниками Привату Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим».

Однак у роз’ясненні суду йдеться про те, що банк все ж таки має виконати умови депозитних договорів, укладених з компаніями Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments (всі – Велика Британія) і виплатити суми вкладів і відсотків. Загальна сума – $ 250 млн або близько 7 млрд грн.

У лютому 2020 року Печерський суд підтвердив обов’язок ПриватБанку виконувати умови депозитних договорів з офшорними компаніями братів Суркісів, не чекаючи рішення суду по суті та апеляції.

«Йдеться про більш ніж $ 200 млн ряду офшорних компаній, які були розміщені на рахунках Кіпрської філії ПриватБанку в 2012-2014 роках, а також про відсотки, нараховані до 17 лютого 2020 року», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що Суркіси ще в 2016 році були визнані інсайдерами ПриватБанку рішенням НБУ, і через це гроші були конвертовані в капітал банку при націоналізації. НБУ вказував також на зв’язок Ігоря Суркіса та Ігоря Коломойського – обидва є акціонерами телеканалу «1 + 1».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі