п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Київський монумент «Батьківщина-Мати» та міст Патона декомунізують

Суспільство

Київський монумент «Батьківщина-Мати» та міст Патона декомунізують

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Інституті національної пам’яті повідомили про плани демонтувати щит з радянською символікою монументу «Батьківщини-Матері» та анонсували початок реконструкції моста Патона і пам’ятника Щорсу в столиці України у рамках декомунізації.

Про це розповів директор Інституту нацпам’яті Антон Дробович, передає «Chas.News»

Зазначається, що пандемія коронавіруса суттєво загальмувала процес декомунізації статуї «Батьківщини-Матері», проте наразі є меценати, що допоможуть демонтувати герб СРСР зі щита столичного монументу. Ця процедура триватиме орієнтовно протягом року. 

«Ми провели консультації, навіть знайшли меценатів, готових допомогти з демонтажем герба зі щита на монументі. Єдине, що через пандемію коронавіруса ні міністерству, ні уряду було не до того. Відправна точка — рішення уряду про усунення. На процедуру демонтажу потрібен орієнтовно рік», — відмітив Дробович. 

За його словами, декомунізації підлягають також пам’ятник Щорсу та міст Патона, де найближчим часом почнеться реконструкція. Однак зірки на ВДНГ демонтувати поки не планують.

Також він підкреслив, що пам’ятник Щорсу поки стоїть на своєму місці через те, що не вистачило грошей на створення музею радянської пропаганди на ВДНГ у Києві.

Нагадаємо, раніше директор Інституту національної пам’яті Антон Дробович допустив технічну можливість декомунізації монумента «Батьківщина-Мати».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі