п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Київська поліція влаштувала облаву у мечеті та затримала 25 мусульман – Саїд Ісмагілов

Новини

Київська поліція влаштувала облаву у мечеті та затримала 25 мусульман – Саїд Ісмагілов

views111

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 31 січня, київська поліція влаштувала масову перевірку мусульман, які прийшли до мечеті. Для мусульман п’ятниця – це особливий молитовний день і тому віруючих було багато. Поліція приїхала до мечеті двома автобусами і затримала людей, які не мали при собі паспортів.

Про це написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов в своєму Facebook.  

«Що це за сором такий, що це за ганьба така? Раніше я критикував російську владу за те, що вони влаштовують облави біля мечетей, а сьогодні те ж саме відбулось у Києві!».

Він повідомив, що по п’ятницях завжди багато віруючих, тому що мусульмани саме у цей день зобов’язані прийти до мечеті і молитися. Але раптом під’їхала поліція у повній екіпіровці та влаштувала масову перевірку всіх, хто прямував до мечеті. Ні на які зауваження щодо порушення прав людей вони не реагували.

«Сьогодні п’ятниця – особливий молитовний день для мусульман, коли віруючі зобов’язані прийти до мечеті і молитись. До початку молитви, десь близько дванадцятої години, до мечеті Ісламського культурного центра Києва приїхало два автобуси зі співробітниками Державної міграційної поліції, у супроводі Національної поліції, десь близько сорока екіпірованих осіб, дехто був у масках, і влаштували масову перевірку документів мусульман, що прямували до мечеті. Це продовжувалось на виході зі двору мечеті й під час молитви, і після молитви. На наші зауваження, що це є грубим порушенням прав віруючих, вони відповідали, що перевірка документів відбувається не на території мечеті, а поза її межами», – написав він.

За його словами, поліція затримала та вивезла автобусами 25 осіб, які не мали з собою документів. Муфтій обурений такими діями правоохоронців, тому що досі в Україні не було подібного. Також в країні не встановлений військовий стан та паспортний режим.

При цьому він підкреслює, що міграційна служба дійсно має проводити свою роботу, але не таким чином і не біля культових споруд. Крім того, взагалі неясно, чому саме до мусульмани таке ставлення з боку українських правоохоронців.

«Я розумію, що міграційна служба має робити свою роботу, але ж не біля воріт мечетей, церков та інших культових споруд! Я не можу собі уявити, щоб біля християнського храму, або юдейської сінагоги отак само влаштовували перевірку всіх, хто йде на молитву», – підкреслив Саїд Ісмагілов.

Крім того, таке ставлення принижує людей і саме такі дії схожі на переслідування, та нагадав про нацизм, коли було маркування людей.

«Такий метод роботи є аморальним та принизливим! Людина що, має паспорт повісити на шию у розгорнутому вигляді, та лише так йти на молитву до мечеті? Може давайте мусульманам на законодавчому рівні накажемо собі на одяг пришивати якийсь знак приналежності до Ісламу, щоб схоже було на маркування людей у Німеччині за часів нацизму?», – обурюється він.

Саїд Ісмагілов наголосив, що у демократичній країні такі дії неприпустимі, а сьогоднішнє дійство – це «калька з російського поводження з людьми». І закликав українське суспільство не бути байдужими до таких дій поліції.

«Прошу громадянське суспільство України не бути байдужими, та підняти розголос з цього приводу!», – написав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі