субота, 24 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Кузня на Рибальському» перестала будувати катери для ВМСУ

Економіка , Технології

«Кузня на Рибальському» перестала будувати катери для ВМСУ

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На ПрАТ «Кузня на Рибальському» припинили будівництво третього десантно-штурмового катера «Кентавр-ЛК» та восьмого малого броньованого артилерійського катеру «Гюрза-М».

Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на власні джерела в Міністерстві оборони України.

Обидва корпуси заклали 8 лютого 2019 року. При цьому, восьмий артилерійський катер, за попередніми планами, мав бути спущений на воду до кінця цього року. Однак його корпус ще далекий від завершення. Що стосується десантно-штурмового катера типу «Кентавр-ЛК», то він взагалі існує лише у вигляді окремих фрагментів.

Підприємство «Кузня на Рибальському» по співпраці з ВМС ЗС України зараз працює лише по проектам добудови та випробування двох наявних десантно-штурмових катерів шифру «Кентавр-ЛК», а також середнього розвідувального корабля «Сімферополь» за темою «Лагуна».

Як відомо, наразі Військово-морські сили України мають на озброєнні сім катерів проекту 58155 (шифр «Гюрза-М»). Сьомий МБАК Р180 «Костопіль», закладений у 2018 році, був прийнятий в склад флоту у вересні цього року.

Своєю чергою два перші десантно-штурмові катери L451 «Малін» та L452 «Станіслав», які були спущені на воду ще у вересні 2018 року (закладені у грудні 2016) й досі не прийняті на озброєння.

Причиною припинення робіт з будівництва катерів на ПрАТ «Кузня на Рибальскому» називають проблеми пов’язані з пандемією коронавірусної інфекції.

Варто додати, що військове суднобудування України наразі перебуває в критичному стані. Так попри збільшення обсягів виробництва на 181% ДП “Миколаївський суднобудівний завод” у жовтні цього року розпочав процедуру банкрутства.