понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Курт Волкер: Український парламент постане перед моментом істини

Економіка , Політика

Курт Волкер: Український парламент постане перед моментом істини

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Підтримання Верховною Радою шляхом голосування за так званий «антиколомойський» закон – це ключовий момент у майбутньому України. Справа навіть не в МВФ. Це справжній показник того, залишиться країна під владою олігархів чи буде у реформованому за європейськими стандартами цивілізованому середовищі з підтримкою Заходу.

Про це колишній спецпредставник США в України Курт Волкер написав у статті, яка опублікована на сайті Центру аналізу європейської політики.  

За його словами, під час голосування Верховна рада України має, нарешті, проявити волю і прийняти законопроект щодо вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.

«Український парламент постане перед моментом істини. … В той час, як новий коронавірус все більше впливає на країну, Рада повинна нарешті прийняти банківське законодавство, необхідне для отримання $8 млрд фінансування від МВФ, а також ще $1,5 млрд з інших джерел», – наголосив Волкер.

Він наголосив, що Україна повинна раз і на завжди на законодавчому рівні не допустити повернення націоналізованого ПриватБанку колишнім власникам або виплати їм будь-яких компенсацій. Українці не повинні ще раз компенсувати нестачі колишніх власників, які перед цим вивели мільярди грошей, а зараз хочуть отримати ще.

«Українські платники податків одного разу вже сплатили гроші, компенсувавши нестачу в банку після того, як колишні власники вивели мільярдів доларів. Ні українські платники податків, ні міжнародні фінансові установи, що стоять за ними, не повинні платити більше», – підкреслив експерт.

Волкер, так само як і НБУ, нагадав, що Україна впродовж минулих років суттєво покращила своє фінансове становище, продовжила структурні реформи, зміцнила власний імідж в очах іноземних інвесторів та заклала основу для стрімкого зростання.

Дипломат підкреслив, що заміна молодої команди реформаторів новими обличчями, які асоціюються з олігархами, «шокувала ринки».

«Заміна генпрокурора, який заслужив широку повагу завдяки боротьбі з корупцією, додала стурбованості. Результатом цього стало різке зростання видатків на запозичення, а над економікою країни почали сходитися темні хмари. І раптом, у момент, коли світові ринки почали падіння через коронавірус, економіка України стала падати ще швидше», – зауважив Волкер.

Незважаючи навіть на це, МВФ, Світовий банк та ЄС готові допомогти Україні здолати кризу. А Україна, у разі не підписання протиолігархічного банківського закону, зможе лише суттєво прискорити своє падіння.

«МВФ збільшив пакет з $5 млрд до $8 млрд, Світовий банк пропонує $1 млрд, а ЄС – іще $500 млн. Щонайменше $2 млрд буде швидко виплачено МВФ, що дозволить майже негайно виділити кошти для боротьби з коронавірусом. Без такої фінансової підтримки – а також без визнання МВФ належного виконання умов його програми – фінансове становище України почне падати швидше, ніж сьогодні», – підкреслив Волкер.

Щоб відбулося забезпечення цієї фінансової підтримки Верховна Рада повинна затвердити банківське законодавство. І це дуже важливо не тільки на тлі пандемії, а й в умовах тривалої російської агресії. Лише сильна Україна, у якій відбувається стійке економічне зростання, яка орієнтована на ЄС та НАТО та має потужну підтримку союзників, буде Росії не по зубах.

«Забезпечення пакету МВФ та іншого фінансування також має важливе значення в умовах тривалої російської агресії. Росія розглядає слабку Україну без міжнародної підтримки як просту мішень для подальшого військового, політичного та психологічного тиску. Земельна реформа та банківське законодавство не є кінцевими пунктами, це лише кроки на довгому шляху, який обіцяв подолати Президент Зеленський під час передвиборчої кампанії», – нагадує Волкер.

Колишній спецпредставник США додав, Україні потрібна незалежна, кваліфікована судова влада, неупереджена Генпрокуратура та Державного бюро розслідувань.

Так само як і антимонопольне законодавство та механізм регулювання ролі олігархів, а також відкриття економіки для конкуренції й іноземних інвестицій.

«Отже, голосування Ради – це насправді момент істини. Будемо сподіватися, що нарешті воно зацементує обраний Україною шлях у майбутнє», – підсумував Волкер.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі