понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кулеба запевнив, що Київ не планує відновлювати водопостачання в Крим

Політика

Кулеба запевнив, що Київ не планує відновлювати водопостачання в Крим

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Київ не розглядає можливості відновлення поставок дніпровської води в окупований Росією Крим до його деокупації.

Про це він заявив в ефірі телеканалу «Інтер».

Кулеба наголосив, що потрібно бути обережними і не давати Росії приводу до негативних кроків. При цьому додав, що наразі Україна не планує відновлювати постачання води в окупований Крим.

«Коли ми говоримо про перемовини з Росією, потрібно бути надзвичайно обережним, щоб не давати іншій стороні приводу для будь-яких негативних кроків, але в тому питанні, яке ви поставили, я можу бути недипломатичним, а максимально чітким і відвертим: Україна не розглядає можливість відновлення дніпровської води в окупований Крим», – сказав Кулеба.

За його словами, зараз проходять переговори з Росією про звільнення полонених та проведення саміту в «нормандському форматі».

«Ми працюємо над тим, щоб ця зустріч відбулася в кінці квітня», – додав Кулеба.

Нагадаємо. Увечері 5 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телеканалу «1+1» запевняв, що його Кабмін «не перекриє воду для українців в Криму». І додав, що неподання води «призведе до гуманітарної катастрофи».

Після скандалу він написав Фейсбук, що його не так зрозуміли і що Україна «не має технічної змоги робити цього до деокупаціі півострова та повернення його до складу України» через те, що не може розділити воду для українців та військових баз.

Однак вже наступного дня з трибуни ВР підтвердив намір постачати воду до Криму – «не для військових об‘єктів, а для людей» у разі необхідності.

Також у програмі «Свобода слова» закликав не маніпулювати на темі водопостачання, тому що мета таких поставок – допомогти українцям, які опинилися на анексованій території.

Раніше українська влада неодноразово робила заяви про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлено тільки після деокупації півострова.

1 лютого голова бюджетного комітету Верховної Ради, нардеп від фракції «Слуга народу» Юрій Арістов заявив, що Україна може почати подавати почати подавати воду в анексований Росією Крим.

11 лютого в ефірі телеканалу «Прямий» голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б на компроміс щодо постачання води в окупований Крим.

Україна припинила постачання води до Криму Північнокримським каналом після окупації півострова Росією у 2014 році. Власних джерел прісної води на півострові загалом вистачає для потреб населення, але вже не для промисловості, сільського господарства тощо.