понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кулеба відповів на вимоги Росії щодо постачання води до Криму

Політика

Кулеба відповів на вимоги Росії щодо постачання води до Криму

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна уважно стежить за подіями в окупованому Криму. І бачить, що ситуація там дуже критична.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

Він зазначив, що Україна дуже уважно слідкує за ситуацією в окупованому Криму, однак не планує допомагати Росії вирішувати її проблеми, які виникли у зв’язку з окупацією українського півострова.

«Ми уважно стежимо за подіями, які відбуваються на Кримському півострові. Безумовно, там ситуація, я  б навіть сказав, більш ніж критична. І немає жодних інструментів її вирішення з точки зору держави-окупанта – Російської Федерації. Але ми не плануємо допомагати Росії вирішувати її проблеми як окупанта», – зазначив Кулеба.

Глава МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що відповідно до міжнародного права, цілковиту відповідальність за ситуацію на анексованому півострові  несе держава-окупант.

Про те ж саме заявив і віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков в ефірі програми «Свобода слова на ICTV».

Ведучий запитав щодо того, що в мережу потрапила доповідь окупаційної влади Криму про те, що водопостачання на півострів неможливо забезпечити силами Росії і там він наголосив, що все одно потрібні міждержавні стосунки між Україною і Росією. Тож ведучій запитав Резнікова, чи зверталася Росія з приводу потенційних можливостей переговорів чи з приводу самого водопостачання.

«Мені про офіційне звернення РФ до України щодо водопостачання в Крим поки що невідомо, але якщо вони звернуться до офіційного Києва, буде дуже проста відповідь: звільняйте окупований Крим, звільняйте окупований Донбас, забирайте свої війська з території України, і ми відновимо водопостачання для громадян України у вільному Криму», – сказав Резніков.

Нагадаємо. Росія звернулась до світової спільноти з вимогою вжити невідкладних заходів для зняття Україною блокування подачі води в анексований Крим. Звернення відправлено на ім’я Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі