понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кулеба підтримує подвійне громадянство, але вказує на вагомі виключення

Політика

Кулеба підтримує подвійне громадянство, але вказує на вагомі виключення

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Питання подвійного громадянства викликає серйозні дискусії в Україні, однак його потрібно вирішити й знайти збалансоване рішення.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час ефіру «Право на владу».

Він наголосив, що ситуація, яка була на момент прийняття Конституції у 90-х роках, змінилася. І потрібно вирішувати це питання.

«Що стосується подвійного громадянства. Це питання викликає дискусії, є різні люди, які підтримують цю ідею, які не підтримують. Я особисто вважаю, що ми повинні знайти збалансоване рішення. Тому що у нас з початку 90-х років, коли приймалася Конституція і вводилося правило про єдине громадянство, ситуація в корені змінилася», – сказав він.

Міністр МЗС нагадав, що з різних причин мільйони українців виїхали за кордон.

«При цьому, вони хочуть залишатися громадянами України, мільйони з них допомагали Україні в найважчі для неї хвилини», – сказав він.

Водночас, він виключає наявність двох паспортів у держслужбовців та представників влади. Крім того, українці не можуть мати подвійного громадянства з Росією, яка є державою-агресором.

«Є окупація, є окупант, який цілеспрямовано на окупованих територіях порушує міжнародне право, тому щось, що вони роблять, заборонено міжнародним правом. Це абсолютно інший юридичний випадок», – пояснив він.

Наприкінці Кулеба зауважив, що це його особисту позиція з цього питання.

«Я не представляю зараз тут позицію держави, коментуючи це. Я, як міністр закордонних справ, як людина, яка бачить цю проблему, хочу підкреслити, що ми в Україні повинні знайти збалансоване рішення для цього, для того, щоб українці, які розсипані зараз по всьому світу, мали можливість не розривати зв’язок з Батьківщиною», – резюмував він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі