понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
КСУ відмовився перевіряти Закони про особливий статус Донбасу та амністію бойовиків на конституційність

Новини , Право

КСУ відмовився перевіряти Закони про особливий статус Донбасу та амністію бойовиків на конституційність

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Конституційний суд України відмовився перевіряти закони про особливий статус Донбасу та амністію бойовиків на запит про визнання їх неконституційним.

Про це йдеться у повідомленні на сайті суду.  

«Постановлено Ухвалу Великої палати Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження».

27 січня 2020 року Велика палата Конституційного суду відмовила у розгляді конституційного подання 53 депутатів Верховної ради 8-го скликання. Народні депутати просили визнати ці закони неконституційними.

«Велика палата Конституційного Суду України на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», Закону України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей», – написано на сайті Конституційного Суду України.

Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо. Подання було подано до КСУ в липні 2019 року.

Раніше помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявив, що «формулу Штайнмаєра» імплементують у нинішній закон про особливий статус Донбасу.

15 вересня на розгляд Верховної Ради було подано законопроєкт №1089. Він пропонує амністію учасникам незаконних збройних формувань з так званої «ЛДНР».