четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Криворізькі металурги написали звернення до Зеленського

Новини , Суспільство

Криворізькі металурги написали звернення до Зеленського

views161

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президента закликали не допустити економічної катастрофи у Кривому Розі і… в Україні.

Затвердження законопроекту 1210, в якому йдеться про підвищення рентних ставок на видобування залізної руди в декілька разів, зобов’яже власників припинити виробництво, тому що доставити руду з Росії коштуватиме значно дешевше.

Про це президенту України Володимиру Зеленському у своєму листі повідомляють Сергій Біленький ― глава Федерації українських металургів та Сергій Комишев ― керівник Центрального комітету профспілки металургів та гірників.

Автори листа звернули увагу на те, що найбільшої шкоди буде завдано рідному місту президента ― Кривому Рогу.

«Пане Зеленський, ви чудово розумієте, як будується економіка. Ви знаєте, що трапляється з містами, в котрих закривають підприємства. Ми пам’ятаємо це ще з 90-х. Якщо підвищиться рентна плата на видобуток залізної руди й знищаться наші гірничо-збагачувальні комплекси, Кривий Ріг занепаде», ― йдеться у листі.

Авторами листа до глави держави було відзначено, що зупинка гірничо-збагачувального комбінату позбавить багатьох людей роботи. Це стосується малого бізнесу (продавців магазинів), працівників АЗС, майстрів салонів краси й багато інших, тому що гірники не матимуть коштів.

«Спочатку це стане ударом по Кривому Розі, оскільки молодь буде вимушена шукати нові міста й країни для проживання, спеціалісти також виїжджатимуть за кордон. Таким чином, у нас залишаться лише пенсіонери й люди похилого віку, котрі тихо доживатимуть свого віку. А пізніше це буде удар і по всій Україні», ― попереджають автори звернення.

Вони підкреслюють, що такого в нашій країні не можна допустити ні в якому разі.

«Ви були обрані народом і дали обіцянку піклуватися про нього. Ви закликали усіх нас взяти на себе відповідальність за розвиток держава і люди залюбки допомагають Вам щодня, кожен на своєму робочому місці. Пане президент, люди підтримують Вас у всьому, проте наразі їм необхідна ваша підтримка. Вашому народові потрібна допомога і він має надію, що Ви щиро дбаєте про людей, а не про інтереси олігархів. Не допустіть, будь ласка, величезної трагедії у своєму рідному місті й в Україні», ― йдеться у листі до президента.

Як відомо, в законопроекті № 1210 йдеться не лише про підвищення рентної плати за видобування залізної руди з 8% до 10%, але й про збільшення нижнього порогу рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ ― наразі це 33%.

Раніше міжнародною аудиторською компанією PWS було проведено дослідження, згідно з яким зміни до Податкового кодексу, закладені в законопроект №1210, зроблять рентну плату в співвідношенні до комерційного прибутку підприємств майже в 10 разів більше, ніж в РФ, а також будуть вище ніж в Австралії, Бразилії та Китаї.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі