неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Криваве вугілля» з Донбасу фінансує російську окупацію України – Міжнародний Центр політичних досліджень

Аналітика

«Криваве вугілля» з Донбасу фінансує російську окупацію України – Міжнародний Центр політичних досліджень

views103

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У західних санкціях проти Росії є низка недоліків, якими вона користується. Зокрема, існує схема регулярної відправки вугілля з окупованих території Донбасу через Російську Федерацію до Європи.

Про це йдеться в статті на сайті Defenseone.com.  

Автори – Віктор Маштабей (колишній посол України в Сінгапурі та Брунеї, голова консультативної ради Міжнародного Центру політичних досліджень у Києві») та Віллард (зовнішньополітичний експерт Міжнародного Центру політичних досліджень») – закликають зупинити «криваве вугілля», яке фінансує російську окупацію України.

«Москва продає українське вугілля для субсидування своїх військових операцій. Західні санкції повинні покласти цьому край», – закликають автори на початку статті.

У статті йдеться про те, що у той час, коли американська громадськість зосереджена на судовому імпічменті Дональда Трампа, українці продовжують боротьбу у збройному конфлікті з Росією. При цьому Москва фінансує свої військові дії та незаконну окупацію шляхом незаконної торгівлі «кривавим вугіллям» з так званих «Донецької та Луганської Народних Республік».

Автори пишуть, що і тоді, і зараз Україна потребує, щоб міжнародне співтовариство ввело санкції проти гравців, які полегшують цю торгівлю.

«Серед людей, які до сих пір ухилялися від санкцій і які відіграють провідну роль в торгівлі вугіллям, яка фінансує авантюризм Москви в Україні, є Руслан Ростовцев. Через свої компанії Ростовцев транспортує вугілля з Донбасу до Росії, де його переупаковують і відправляють до Європи з написом «Росія». Прибуток отримують проросійські бойовики та фейкові «посольства «ДНР-ЛНР» в Марселі й Турині. Не дивно, що сепаратисти нагородили Ростовцева серією медалей. Що дивує, так це те, що ні представники ЄС, ні США не звернули уваги на такі схеми», – йдеться в статті.

Наголошується також, що незаконна присутність Росії на території України та тактика гібридної війни, яка відточується Росією в Україні, представляють серйозну загрозу для більш широкої глобальної безпеки. Москва використала тактику, вперше застосовану в Україні – киберзагрозу, поширення дезінформації, щоб втрутитися у вибори в США в 2016 році, і продовжує робити це напередодні виборів у листопаді цього року. Тож, якщо Кремль не зіткнеться з більш жорсткими наслідками, то він може ще більше порушити міжнародне право.

«Існуючі санкції мають певний ефект, незважаючи на незмінну зовнішню політику Путіна та тривале небажання дотримуватися міжнародних норм. Російська економіка обтяжена ними, а рівень іноземних інвестицій різко падає. Є також один незаперечний аргумент, який доводить, що санкції набагато більш ефективні, ніж демонструє Москва – і нам просто потрібно просуватися далі. Насправді, Росія та росіяни, що потрапили під санкції, доклали серйозних зусиль, щоб домогтися їхнього скасування», – написано у статті.

Крім того, відзначається, що посадові особи США та ЄС повинні працювати разом, щоб ліквідувати прогалини, які не дозволяють існуючим санкціям отримати повний очікуваний ефект.

«На сьогоднішній день погана координація привела до появи безлічі санкцій, чиї невідповідності дозволяють ключовим людям і підприємствам, таким як Ростовцев і його вугільні торговці, ухилятися від них. Хорошим першим кроком для Державного департаменту США було б відновити посаду координатора політики санкцій або створити нову посаду з аналогічними повноваженнями. Інші корисні пропозиції, в тому числі конкретні особи та компанії, які повинні стати мішенню, з’явилися в недавньому звіті, опублікованому Міжнародним центром політичних досліджень при Українському інституті майбутнього і Польській ініціативі «Санкції 2020», – пише автор матеріалу.

У статті закликають негайно посилити санкції і не просто переглянути зусилля, а посилити тиск на Росію, щоб допомогти Україні, тому що це «є єдиний спосіб поліпшити переговорні позиції України в її асиметричної боротьбі з Кремлем».  Крім того, санкції мають вирішальне значення для переконання Путіна дотримуватися міжнародного права.

«Україні потрібно більше санкцій — більше дипломатичних ракет, націлених на всі рівні синдикатів, які виконують пропозицію Путіна», – підсумували у статті.