вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Кривава неділя»: на Закарпатті представники Московського патріархату захопили храм ПЦУ і побили людей

Події

«Кривава неділя»: на Закарпатті представники Московського патріархату захопили храм ПЦУ і побили людей

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У неділю, 23 серпня, під час богослужіння на парафії ПЦУ в селі Присліп Міжгірського району представники Хустської єпархії УПЦ МП незаконно захопили храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ. Крім того, побили священника і прихожан.

Про це повідомив єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Віктор Бедь у Фейсбуці.  

«Чергова кровава неділя під час богослужіння на парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині. І в цю неділю безкарно діюча злочинна група представників від Хустської єпархії Російської православної церкви в Україні (керуючий єпархією архієрей Московського патріархату в м. Хусті Марк Петровцій) на чолі із московським попом Володимиром Бітляном в с. Присліп на Міжгірщині незаконно захопила храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної церкви України», – зазначив єпископ.

Він повідомив, що це вже не вперше. Але саме зараз представники не тільки зірвали Божественну Літургію на парафії ПЦУ, а й побили священника ПЦУ Михайла Чабана та прихожан. Єпископ також звинуватив владу й правоохоронні органи у бездіяльності та злочинному сприянні.

«Виходить, що Конституція України та закони України на Закарпатті не діють… А влада і правоохоронні органи (поліція, прокуратура) не здатна виконувати покладені на неї Конституцією та законами України обов’язки», – зазначив Бедь.

Він наголосив, що це запитання саме до влади та правоохоронців, бо «розвиток подальших подій в с. Присліп (і не тільки в с. Присліп), викликаний безкарною злочинною діяльністю з боку окремих представників Московського патріархату, стає неконтрольованим, і наслідки можуть бути важкими».

«Управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України висловлює черговий рішучий протест проти безкарної злочинної діяльності окремих представників Хустської єпархії Московського патріархату по відношенню до духовенства і прихожан Свято-Вознесенської парафії ПЦУ в с. Присліп та вимагає від Закарпатської обласної державної адміністрації, Прокуратури Закарпатської області та Головного управління Національної поліції в Закарпатській області припинити безкарний розгул злочинної діяльності з боку представників Московського патріархату по відношенню до духовенства та парафіян Свято-Вознесенської парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині», – йдеться у повідомленні керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі