понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
КримSOS презентувала звіт про реалії тюремного життя політв’язнів

Політика

КримSOS презентувала звіт про реалії тюремного життя політв’язнів

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

18 січня в Українському кризовому медіа-центрі громадська організація «КримSOS» презентувала звіт «Умови утримання кримських політв’язнів. Огляд справ».

Про це повідомляється на сайті ГО «КримSOS».

Команда організації задокументувала порушення умов утримання в місцях ув’язнення стосовно 35 політв’язнів,17 з яких вже було звільнено та 18 яких ще досі утримують в Криму чи РФ.

Для проведення дослідження використовувалися інтерв’ю зі звільненими політв’язнями та адвокатами,публікації журналістів та активістів,власні інформаційні та аналітичні матеріали,а також матеріали інших правозахисних організацій.

У звіті зазначається,що одним із найпоширеніших умов утримання політв’язнів — це тортури. За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, катування – це широкомасштабна практика, яку застосовує ФСБ, особливо при затриманні аби вибити зізнання.

Також політв’язні страждають через переповненість камер.

«В Криму є лише один слідчий ізолятор – це СІЗО-1 в Сімферополі, який розрахований на 747 ув’язнених. Зараз у ньому утримують від 1700 до 1800 арештантів. Внаслідок цього в камері, яка розрахована на 6-8 людей, утримують 18 осіб. Там ув’язнені змушені спати по черзі. В таких умовах утримують багатьох з тих, чиї випадки ми задокументували, зокрема Еміра-Усеїна Куку», — сказав Євгеній Ярошенко.

Під різними приводами ув’язненим відмовляється у побаченні з рідними та консулом. Під час обшуків в камерах вилучають релігійну літературу та медикаменти,необхідні для підтримки здоров’я.

Зафіксовані випадки,коли в слідчих ізоляторах політв’язнів морять голодом.

«Багатьом фігурантам ”справ Хізб ут-Тахрір” у їжу подавали свинину, яку заборонено їсти мусульманам. Внаслідок цього в’язні голодували. Також часто в’язнів транспортували в суди до сніданку, а привозили назад в СІЗО після вечері, внаслідок чого в’язні залишалися голодними. Ті сухпайки, які їм видавали під час транспортування, містили продукти, у яких закінчився термін придатності», — розповів Євгеній Ярошенко.

У дискусії взяла участь заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Таміла Ташева, яка зазначила, що прокуратура АРК і Офіс Генпрокурора України документує усі злочини РФ в Криму, зокрема і жорстокі умови ув’язнення громадян України.

«Минулого тижня ми всі спостерігали за рішенням Великої палати ЄСПЛ. За цим рішенням, всі злочини, які відбувалися з 27 лютого 2014 року, вони мали місце уже під час встановлення ефективного контролю РФ над Кримом. Тому РФ не зможе сказати, що ці злочини буцімто вчиняла якась “Кримська самооборона”, або ще хтось», — заявила Таміла Ташева.

Аналітик КримSOS Анастасія Донець зазначила, що по відношенню до кримських татар і проукраїнських кримчан, які були ув’язнені внаслідок політичного переслідування, спостерігається особлива незацікавленість РФ в захисті їхніх прав, адже це люди, потрапили за грати, за те, що заважали російській окупаційній владі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі