понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кримських татар, які влаштували мітинг на Красній площі, судять у Москві

За кордоном , Новини , Події , Політика

Кримських татар, які влаштували мітинг на Красній площі, судять у Москві

views163

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 29 липня у Таганському районному суді міста Москва тривають судові засідання, де на лаві підсудних опинилися літні мітингарі.

Громадська ініціатива «Кримська солідарність» повідомила, що перше засідання розпочалося о 10-й годині, а останнє було о 14-й.

Усі затримані під час мітингу – ветерани кримськотатарського руху. Вони мирно пікетували із плакатами, де було написано «Припиніть репресії», «Наші діти не терористи» тощо.

Російська правозахисниця Криленкова Олександра повідомляє, що у «порушенні встановленого порядку проведення мітингу» звинуватили Абдураманова Февзі, Люманова Ескендера, Німетуллаєва Сінавера, Емірусеїнова Решата, Гафарова Сіяра, Джемілєва Сейрана та Сейтумерова Енвера.

На 16:00 вже пройшли суди над двома кримськими татарами — Рустемом Джеляловым и Эминою Рустемововою. Їх, як і 12 інших активістів, суд  оштрафував на 20 тысяч рублів. Вони були визнані винними за ст. 20.2 ч.5 КОАП РФ.

Нагадаємо. 10 липня на Красній площі у Москві було затримано 7 осіб, які вийшли на мітинг, аби висловити протест проти переслідувань кримсько-татарських активістів на окупованому півострові та підтримати фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з Бахчисараю.

Після російської окупації в 2014 році у Криму почалися переслідування ймовірних членів «Хізб ут-Тахрір». Деякі правозахисники володіють інформацією, що по цій організації були засуджені та позбавлені волі щонайменш 60 осіб.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі