понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кримськотатарський телеканал ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії по фінансову допомогу

Новини , Політика

Кримськотатарський телеканал ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії по фінансову допомогу

views46

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кримськотатарський телеканал ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії по фінансову допомогу через блокування рахунків та відсутність фінансування з держбюджету. Це єдиний у світі кримськотатарський телевізійний канал, який мовить цілодобово трьома мовами: українською, кримськотатарською та російською та який можуть слухати навіть на території окупованого Росією Криму.

Відповідне звернення опублікували АТР трьома мовами.  

У зверненні йдеться про те, що Європейський Парламент у Резолюції «Щодо ситуації з дотриманням прав людини в Криму, зокрема прав кримських татар», схваленої 4 лютого 2016 року, засудив незаконне закриття зокрема телеканалу ATR, що має значне поширення в межах кримськотатарської громади, та закликав Європейську Комісію розширити необхідну фінансову допомогу ЗМІ у вигнанні в Україні.

«Після російської окупації Криму у лютому–березні 2014 року керівництво та колектив ATR опинилися перед вибором: або залишитись працювати в Криму на умовах російської окупаційної влади та стати її рупором, або евакуюватися до Києва, звідки продовжувати мовлення, надаючи інформаційну підтримку громадянам України, які проживають в тимчасово окупованому Криму», – йдеться у зверненні.

Автори звернення розповіли, що понад 60 журналістів та співробітників ATR евакуювалися влітку 2015 року до Києва, хоча і залишили в тимчасово окупованому Криму майже всі наші основні засоби роботи. Вдалося врятувати і вивезти в безпечне місце найголовніше — багаторічний архів відеоматеріалів АТR.А восени 2015 року телеканал ATR відновив мовлення із Києва за підтримки держави.

Автори наголошують на важливості такого каналу не лише для співробітників, а у першу чергу – для людей, які можуть отримувати правдиву, не російську, інформацію навіть під час окупації.

«Кримськотатарський телеканал ATR залишається і сьогодні єдиним інформаційним телеканалом України, який здійснює цілодобове мовлення трьома мовами. Цільовою аудиторією АТR є понад 2,5 мільйона жителів тимчасово окупованого Криму, а також жителі материкової частини України і чисельна кримськотатарська діаспора в Туреччині, Румунії, Литві, Польщі та інших країнах. Завдяки АТR жителі тимчасово окупованого Криму і материкової частини України отримують об’єктивну інформацію про події в Україні, світі та, що дуже важливо, про події, які відбуваються в тимчасово окупованому Криму», – написано у зверненні до Європарламенту та Єврокомісії.

Вони підкреслили, що від самого початку мовлення з материкової частини України 2015 року і до недавнього часу канал ATR щорічно отримував державну фінансову підтримку, яка суттєво покривала витрати. Але з приходом нової влади ніякої підтримки більше немає, незважаючи на численні звернення.

«Наприкінці 2019 року, з незалежних від нас причин, часткове фінансування нашої діяльності з боку Української держави фактично припинилось та перетворилося лише в декларативний характер, оскільки виділені телеканалу ATR державою кошти на 2020 рік ми не можемо отримати та використовувати через штучно створені бюрократичні перепони та суперечливе тлумачення нормативних актів окремими органами державної влади», – підкреслили вони.

Зараз єдиний кримськотатарський телеканал ATR опинився в дуже критичному стані, хоча й продовжує мовлення. Але це можливо лише завдяки самовідданості співробітників та підтримці вдячних глядачів. Саме тому довелося звертатися до Європейського Парламенту та Європейської Комісії по фінансову допомогу.

«Телеканал ATR сьогодні як ніколи потребує такої фінансової допомоги з боку інституцій Європейського Союзу, оскільки знаходиться на межі закриття та втрачає надії на отримання найближчим часом допомоги з боку  власної держави. Ми просимо вас на виконання положень вищезгаданої резолюції Європарламенту забезпечити єдиному в світі кримськотатарському телеканалу ATR надання необхідної для його функціонування фінансової допомоги на постійній основі», – звернулися ATR у листі до Європарламенту та Єврокомісії.

Нагадаємо. 10 лютого ATR заявив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету.