четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кримськотатарський телеканал АТР з боргами та без державного фінансування – «Слуги народу» мовчать

Економіка , Новини

Кримськотатарський телеканал АТР з боргами та без державного фінансування – «Слуги народу» мовчать

views103

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кримськотатарський телеканал ATR може закритися через призупинення фінансової підтримки з державного бюджету.

Про це повідомив власника каналу Ленур Іслямов в інтерв’ю «Детектор Медіа».  

Іслямов розповів, що телеканалу було обіцяно у 2019 році фінансування з держбюджету у розмірі 50 млн грн. Отримано 35 млн. У 2020 році заявили про 50 млн. Але поки що і це залишилося на рівні обіцянок.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день через недофінансування канал скоротив виробництво власних програм на 90%, а колектив на 45%. Прямі ефіри припинені. Скорочено й випуски новин.

«Я телефонував Бородянському (міністру культури, молоді та спорту – ред.), і він запевнив, що цього року для нас передбачено фінансування в бюджеті. Але в нас заборгованості з минулого року. І як їх закрити, я не уявляю, бо бюджет цього року передбачений на потреби цього року», – говорить власник медіа.

Він підкреслює, що ця ситуація непоодинока і виникла тому, що до управління фінансовими структурами прийшли менеджери, які не розуміють важливості інформаційної війни та не можуть правильно розставляти пріоритети.

«Адже, якщо ми не можемо здолати ворога зброєю, то маємо інформаційно протистояти агресії. Але і в цьому ми не знаходимо розуміння. Усі зараз пишуть, що це інформаційна здача півострова росіянам. Не знаю, що говорити, щоб влада нас почула», – обурюється Іслямов.

На його думку, нова влада взагалі «відсуває тему Криму навіть не на друге чи третє, а на шістнадцяте місце. Відключення ATR на руку Путіну». При цьому влада взагалі не йде на контакт. Немає жодного зв’язку комунікації. Ні з самим каналом, ні навіть з Меджлісом. А Офіс уповноваженого зі справ кримських татар взагалі був ліквідований.

«Ані в нас, ані в Меджелісу зараз немає жодних прямих комунікацій із чинною владою. Чубарову був вручений телефон Шефіра. Але він не відповідає на дзвінки, і Чубаров не може додзвонитись. Офіс уповноваженого зі справ кримських татар був ліквідований. А раніше у нас був прямий представник – Мустафа Джемілєв. І виходить, що немає комунікацій між Меджлісом і президентом у тій мірі, в якій це мало би бути. Ми зверталися до представника офісу президента. Є навіть постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим – це Антон Кориневич. Але його голос теж ніхто не хоче чути», – говорить він.

За словами Іслямова, каналу довелося запустити власний збір коштів на підтримку мовлення. На цей час отримано 37 тис. грн і 500 доларів, але «ці кошти нам не дозволять вижити».

Нагадаємо. Телеканал ATR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі