вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кримінальні провадження та збройний конфлікт: прокурори обговорили ситуацію з представниками Моніторингової місії ООН

Суспільство , Політика , Право

Кримінальні провадження та збройний конфлікт: прокурори обговорили ситуацію з представниками Моніторингової місії ООН

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Керівництво обласної прокуратури та представники Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні обговорили ситуацію у кримінальних провадженнях, пов’язаних зі збройним конфліктом на Донбасі.

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.

Робоча зустріч керівника Луганської обласної прокуратури Миколи Прибіги та його першого заступника Костянтина Карамана з керівницею Краматорського офісу Моніторингової місії  ООН з прав людини в Україні  Нігорою Сачдева відбулась 8 грудня у режимі відеоконференцзв’язку.

Крім того, у заході взяли участь прокурори управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в ОРЛО та в умовах збройного конфлікту, спеціалісти з прав людини офісу.

Микола Прибіга зазначив, що звіти Моніторингової місії ООН є дуже важливим джерелом отримання інформації для прокурорів. За результатами їхнього опрацювання вдається встановлювати осіб, винних у вчиненні воєнних злочинів.

Учасники заходу обговорили доповідь Управління Верховного Комісара ООН з прав людини «Права людини в контексті відправлення правосуддя у кримінальних справах, пов’язаними з конфліктами в Україні».

Нігора Сачдєва зазначила, що доповідь підготовлена на підставі 6-річного моніторингу кримінальних проваджень.

«Моніторингова місія ООН приділяє особливу увагу забезпеченню права на справедливий судовий розгляд кримінальних провадженнях, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України. Вказана доповідь підготовлена на підставі шестирічного моніторингу кримінальних проваджень вказаної категорії та містить перелік виявлених проблем», – сказала вона.

У свою чергу, Перший заступник керівника обласної прокуратури Костянтин Караман навів приклади ефективної співпраці з представниками Моніторингової місії ООН.

«Зокрема, за результатами опрацювання доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомлено про підозру працівнику так званого «Міністерства державної безпеки ЛНР» за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням на окупованій території Луганської області (п. 53 доповіді УВКПЛ за 16 серпня – 15 листопада 2019 року). Також прокурорами зареєстровано кримінальне провадження за фактом незаконного затримання представниками «міністерства державної безпеки» та «міністерства внутрішніх справ» громадян України, насильного їх утримання, примушування до зізнання у «шпигунстві» на користь України й «співпраці» з СБУ (доповідь УВКПЛ за 16 лютого – 31 липня 2020 року). Крім того, ідентифіковано командира одного з незаконних збройних формувань, причетного до вбивства родини ж ромської національності (п. 56 доповіді УВКПЛ «Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 року по травень 2016 року»)», –  зазначив Костянтин Караман.

Наприкінці зустрічі учасники обмінялися думками щодо удосконалення роботи з виявлення та документування воєнних злочинів, а також щодо недопущення порушення прав людини під час розслідування та судового розгляду проваджень цієї категорії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі