четвер, 08 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кримчани не відповідатимуть за строкову службу в армії РФ за міжнародним правом

Новини , Події , Право

Кримчани не відповідатимуть за строкову службу в армії РФ за міжнародним правом

views299

11.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Мешканці Криму, які під час окупації півострова проходили строкову службу в армії РФ та не виконували злочинних наказів, з погляду міжнародного права не мусять нести за це відповідальність.

 

Про це розповів російський адвокат Микола Полозов в ефірі телеканалу «Дом», передає Укрінформ.

Він пояснив, що призовники — це завжди підневольні люди. Але якщо людина йде в армію за контрактом і здійснює злочини проти України та її громадян, то щодо неї може бути передбачена відповідальність, зокрема кримінального характеру. Тому що контрактник підписує необхідні угоди, має договірні зобов'язання.

За словами адвоката, згідно з міжнародним правом, призов кримчан до лав російської армії є прямим порушення статті 51 Четвертої Женевської конвенції, яка забороняє державі-окупанту на окупованій території здійснювати призов для відбування військової служби у своїй армії або іншим чином залучати до військової діяльності осіб, які перебувають на окупованій території.

Також Полозов наголосив, що призовників-кримчан можуть розподілити у будь-який підрозділ армії РФ.

«Йдеться про те, що їх примусово будуть вивозити з території півострова на материк, що є ще одним порушенням Четвертої Женевської конвенції. І служити вони будуть там, куди їх розподілять. Якщо Росія буде вести якісь війни, у кримчан є великий шанс опинитися на цих війнах за межами Росії, зокрема», — пояснив правозахисник.

При цьому, наголосив він, ухилення від служби їм загрожує кримінальним переслідуванням.

«Відмова від призову трактується російською владою як кримінальний злочин, а саме стаття 328 КК РФ "Ухилення від проходження військової та альтернативної цивільної служби"... За цією статтею максимальне покарання за ухилення від призову на військову службу становить до двох років позбавлення волі», — розповів адвокат.

Полозов вважає, що кримчани призовного віку можуть уникнути призову, виїхавши на материкову частину України. Однак такі дії також можуть бути розцінені владою РФ як спроба ухилення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі