субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кремль затягує призначення Нормандської зустрічі, незважаючи на виконання всіх умов

Новини , Російська агресія , Політика

Кремль затягує призначення Нормандської зустрічі, незважаючи на виконання всіх умов

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Попри невизначення дати зустрічі так званої «нормандської четвірки», її учасники готуються до саміту. Про це повідомив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

За словами дипломата, обидві умови для проведення зустрічі були виконані Україною. Головна з них – розведення сил – завершена у вихідні. Наразі всі сторони працюють над порядком денним та датою проведення саміту, але підтвердження щодо них немає. Посол висловив сподівання, що зустріч вдасться влаштувати до кінця поточного місяця.

Відповідаючи на питання про можливий візит французького президента в Україну, Понсен сказав, що обговорювати це питання зарано. Наразі всі дипломатичні зусилля спрямовані на організацію саміту, бо треба рухатись «крок за кроком».

З роз’ясненням російської позиції виступив Дмитро Пєсков, прес-секретар президента Путіна. Він підтвердив, що дату зустрічі «нормандської четвірки» не визначено, та закликав дочекатися «повного розведення» на Донбасі. За його словами, треба отримати підтвердження від усіх учасників процесу розведення.

З подачі українського міністра закордонних справ Вадима Пристайко ЗМІ обговорюють можливість проведення саміту наприкінці листопада. Зокрема, йдеться про 24 та 26 листопада. За словами Пристайка, висувалися дві головні умови для призначення зустрічі: визнання так званої «формули Штайнмаєра» та розведення військ на Донбасі на окремих ділянках.

1 жовтня на засідання ТКГ у Мінську погоджено розведення біля міста Золоте Луганської області та селища Петрівське Донецької області.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі