вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кремінь заявив про збільшення порушень мовного закону після переходу на дистанційну освіту

Суспільство , Освіта

Кремінь заявив про збільшення порушень мовного закону після переходу на дистанційну освіту

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Після переходу більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання, кількість таких випадків і форм самих порушень вражає».

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці.

Він зазначив, що Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримує набагато більше скарг на порушення мовного закону у закладах освіти після переходу на дистанційну освіту.

«На жаль, із переходом більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання, кількість таких випадків і форм самих порушень вражає. Це пов’язано як із відсутністю контролю за виконанням навантаження педагогічними, науково-педагогічними працівниками адміністраціями закладів освіти, так і свідомим ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства», – заявив він.

Кремінь зазначив, що зростання кількості порушень мовного закону у закладах освіти пов’язане з відсутністю контролю за виконанням навантаження педагогічними, науково-педагогічними працівниками адміністраціями закладів освіти. Крім того, акцентував увагу на свідоме ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства.

Мовний омбудсмен відзначив також проблему з наданням освіти українською жестовою мовою.

«На жаль, сьогодні більшість педагогічних та соціальних працівників на недостатньому рівні володіють українською жестовою мовою. Тому розвиток української жестової мови, створення доступного мовного середовища для осіб з порушеннями слуху в навчальному процесі, повне забезпечення сучасними навчально-методичними, дидактичними матеріалами, як це визначено чинним законодавством, гідна оплата праці в педагогічній та соціальній сферах – серед пріоритетів, які мають бути визначені управлінцями у сфері освіти та соціальної політики», – зауважив Кремінь.

Він також зазначив, що у разі порушення прав, потрібно не мовчати, а діяти.

«У разі порушення ваших прав чи прав ваших дітей на навчання державною мовою вихователями, вчителями, викладачами чи іншими педагогічними, науково-педагогічними, соціальними працівниками, просимо фіксувати такі порушення, в тому числі, за допомогою фото-, відео-, аудіо засобів та надсилати скарги як до адміністрації закладів освіти чи соціальної сфери, так і до Уповноваженого із захисту державної мови», – підкреслив мовний омбудсмен.

І надав поштову адресу, за якою можна направити скаргу: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі