середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кожен українець може прийняти участь у вшануванні пам’яті жертв політичних репресій

Суспільство , Події

Кожен українець може прийняти участь у вшануванні пам’яті жертв політичних репресій

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Українці проводять жалобні заходи по всій країні на честь тих, хто загинув внаслідок насильницького впровадження комуністичної ідеології. Через карантин сьогодні немає можливості провести заходи під відкритим небом, однак кожен може долучитися до онлайн-акції.

Найбільше в Україні місце поховання жертв репресій знаходиться у Биківнянському лісі в Києві. Там таємно ховали людей, розстріляних радянською владою у 1937-1941 рр.

Сьогодні, 17 травня 2020 року усі можуть долучитися до вшанування пам’яті жертв політичних репресій, приєднавшись до онлайн-акції, яку організовує національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

Акція відбудеться 17 травня 2020 року о 12-й годині.

«Хай лунає цей подзвін Україною на згадку про розстріляних НКВС, замордованих у соловецьких таборах, знищених у Сандармоху, покараних радянської психіатрією, примусово виселених із своїх домівок –усіх, хто упродовж радянського часу зазнав репресій та переслідувань», – йдеться у повідомленні.

Пропонуємо Вам долучитися до символічної хвилини пам’яті й поширити на своїх сторінках це відео 17 травня 2020 року о 12:00.

Шановні друзі! Пропонуємо Вам долучитися до символічної хвилини пам'яті й поширити на своїх сторінках це відео 17 травня 2020 року о 12:00.

Опубліковано Меморіальний заповідник "Биківнянські могили" Четвер, 14 травня 2020 р.

День пам’яті жертв політичних репресій було встановлено указом Президента України Віктора Ющенка в 2007 році, його відокремили від дня пам’яті жертв Голодоморів. Пам’ятна дата відзначається щорічно у третю неділю травня.

За оцінками істориків, політичні репресії радянського режиму в Україні стали проявом геноциду проти українського народу. Кількість жертв репресій в Україні не піддається точному підрахунку.

Експерти вважають, що протягом 20-80 років в Україні було заарештовано щонайменше 1,5 млн людей (в основному, українців). Більшість з них були вбиті, інші пройшли через органи репресивної системи СРСР – в’язниці, трудові табори тощо.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі