середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Коронавірус з’явився восени, а не взимку – науковці

Коронавірус з’явився восени, а не взимку – науковці

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Британські та французькі науковці після вивчення зразків коронавірусу SARS-CoV-2 у 7600 пацієнтів заявили, що він циркулював у людській популяції з осені минулого року й після першого зараження дуже швидко поширився світом.

Про це йдеться в дослідженні, яке опубліковано 5 травня на сайті ScienceDirect.  

Науковці заявили, що вірус з’явився у період з 6 жовтня й 11 грудня 2019 року.

«Філогенетичні оцінки підтверджують, що пандемія COVID-19 почалася між 6 жовтня й 11 грудня 2019 року, що відповідає часу потрапляння агента в організм людини», – йдеться в повідомленні.

Дослідження доводить природне походження коронавірусу, проте не дає 100% гарантії, що первинним носієм були підковоносі кажани.

Науковці наголошують на виявленні 198 мутацій вірусу. Повторювані мутації можуть вказувати на продовження адаптації SARS-CoV-2 до його нового носія – людини, при цьому різноманітність штамів SARS-CoV-2 фіксують у всьому світі і не вказують якихось виражених регіональних особливостей.

«Аналіз виключає будь-який сценарій, який передбачає, що SARS-CoV-2 міг бути в популяції задовго до того, як його ідентифікували. Перехід із тварини на людину стався 2019 року, отже, надій на те, що вірус уже заразив значну частину населення Землі та привів до появи стійкого імунітету, немає. Інфіковано не більше ніж 10% людей», – сказав один з авторів публікації Франсуа Баллу.

На його думку, наявність величезної кількості мутацій не робить вірус небезпечнішим.

«Виявлено докази швидкого поширення коронавірусу всіма континентами за кілька тижнів чи навіть місяців до того, як влада повідомила про спалах COVID-19; це свідчить про те, що «спроби виявити «нульового пацієнта» безглузді, їх занадто багато», – заявив Баллу.

Варто зазначити, що вперше про спалах коронавірусу SARS-CoV-2 влада Китаю повідомила у грудні 2019 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі