четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Конституційний Суд України вивів суддів, що приймали рішення проти Майдану, із зони відповідальності

Політика , Право

Конституційний Суд України вивів суддів, що приймали рішення проти Майдану, із зони відповідальності

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Конституційний Суд України виніс рішення за зверненням групи депутатів фракції ОПЗЖ щодо відповідності ст.375 ККУ Конституції. Таким чином скасовується відповідальність суддів, які приймали рішення проти активістів та українських громадян під час Революції Гідності.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в керівництві Верховної Ради.  

Зазначається, що Конституційний Суд України вчора, 11 червня, виніс рішення за зверненням групи депутатів фракції ОПЗЖ, які побачили неконституційність 375 статті КК. Ця стаття передбачає кримінальну відповідальність суддів за винесення завідомо неправосудного рішення.

Статтю 375 ККУ Конституції український Конституційний суд визнав неконституційною. Як наслідок, після того, як рішення вступить в силу, відбудеться й скасування відповідальності суддів, які приймали рішення проти активістів і українських громадян під час Революції гідності.

«КСУ дійсно прийняв рішення у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів щодо відповідності ст.375 ККУ Конституції. І своїм рішенням суд визнав неконституційною статтю кодексу, яку подали на оскарження. Більше інформації та формулювань мотивувальній частині я сказати не можу, вся інформація буде на сайті», – підтвердила Мар’яна Гайовська – Ковбасюк, керівник управління комунікацій КСУ і міжнародного співробітництва.

Видання вказує, що ряд суддів Конституційного Суду і самі потрапляють під цю статтю в справі про узурпацію влади, яку ввів ексначальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, в тій його частині, яка стосується прийняття рішення про зміну Конституції 30 вересня 2010 року. Цим рішенням КС було скасовано конституційна реформа Віктора Ющенка – закон 2222 – і повернута Конституція 1996 року – Леоніда Кучми, що надає президенту набагато більше повноважень.

Джерело повідомило також, що за неконституційність відповідальності суддів за прийняття завідомо неправомірних рішень проголосували всі судді КСУ. Рішення було прийнято одноголосно – всі члени Конституційного Суду, які потрапили до нього із судової системи, проголосували «за». Свій голос за відповідне рішення віддав і заступник голови КСУ Сергій Головатий.

Також вказується, що активісти раніше створили базу даних, у якій знаходяться більше 330 суддів, які під час подій Революції гідності ухвалювали неправомірні рішення щодо учасників Майдану.

У цьому списку вказані судді, які, за підтвердженою інформацією, забороняли мирні зібрання, виносили обвинувальні вироки стосовно активістів за нібито злісний опір правоохоронцям та порушення порядку мирних зібрань, відбирали водійські права на підставі фальсифікованих документів, виносили рішення про взяття під варту протестувальників, проведення слідчих дій.

Багато з них продовжують працювати на своїх посадах.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі