понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Конгрес США оголосив тиск Трампа на Зеленського доведеним

За кордоном , Новини , Політика

Конгрес США оголосив тиск Трампа на Зеленського доведеним

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

СМС-листи американських дипломатів до помічника президента України Андрія Єрмака підтверджують, що українського президента Володимира Зеленського шантажували. 

Про це повідомив конгресмен-демократ Еліот Енгел.

Енгел розповів, що «сприймає це не легко», тому що протягом багатьох років «виступав за тісні стосунки» США з Україною, яка колись була «частиною СРСР», а тепер «рівняється на Захід». Він заявив про те, що Україну необхідно підтримати, а не «штовхати до Росії».

За його словами, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп «хотів використати ресурс США для розв’язання політичної сутички», а зараз «зірвався з ланцюга». Енгел наголосив, що «диму без вогню не може бути». Він повідомив, що «з’явився ще один потенційний інформатор», а пізніше покажуться й інші, і «буде набагато більше диму і вогню».

New York Times з посиланням на кілька джерел повідомляє про те, що ще одним співробітником розвідки США ймовірно буде поданий рапорт про те, що викликає тривогу у відносинах глави американського уряду з Україною. Розвідник начебто володіє більш конкретною інформацією з цього питання, ніж співробітник розвідки, котрий подав першу скаргу.

Глава Держдепу Майк Помпео звинуватив демократів у тому, що вони намагаються змусити співробітників його департаменту бути присутніми на слуханні в Конгресі, хоча не надсилали жодних повісток. Для того, щоб брати участь у таких слуханнях представники Держдепу повинні проконсультуватись з Білим домом та обговорити проблему секретної інформації. Держдеп наполягає на тому, щоб на слуханнях був присутній їхній юрисконсульт.

До того ж, демократи Палати представників США запросили у віце-президента Майка Пенса документацію по Україні в межах процедури імпічменту президента Сполучених Штатів Америки. Конгрес зацікавився роллю Пенса в історії з шантажем.

Нагадуємо, що в ЗМІ була опублікована смс-переписка дипломатів США, котрі переконували українську владу провести слідство щодо газової компанії Burisma Group, в раду директорів якої входив син екс-віце-прем’єра США Джо Байдена Хантер.