четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Комуністи в Криму говорять про етноцид і просять зупинити знищення «всього українського»

Новини , Новини окупації

Комуністи в Криму говорять про етноцид і просять зупинити знищення «всього українського»

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В окупованому Росією Криму відбувається етноцид українців і знищується українська мова. Кримська «влада» закрила всі українські учбові заклади. «Такого не було навіть під час війни».

Про це пише газета «Искра Правды» Кримського відділення партії Комуністи Росії, яке очолює колишній народний депутат України Леонід Грач.  

Комуністи в Криму говорять про етноцид і просять зупинити знищення «всього українського»

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, який оприлюднив цю інформацію, стаття під назвою «Поверніть нам українську гімназію!» опублікована російською мовою у випуску газети «Искра Правды» №5 від 20 лютого 2020 року.

Авторами статті виступили батьки українських дітей. Вони наголошують, що протягом 6 років окупації Так звана «влада» Криму позбавляється всього українського, включаючи школи, дитячі садки, театри та газети, а також порушує права людей щодо культури та віросповідання. І заявляють, що на півострові йде етноцид українців.

«Кримська влада закрила всі українські школи, українські дитячі садки, український театр, українську гімназію, українську газету, – це в той час, коли на півострові проживає понад 500 тисяч українців. Такого не було навіть під час війни. Все це свідчить про те, що в Криму почався етноцид українців, порушуються їх права на звернення, культуру, віросповідання…», – сказано у статті.

Вони говорять, що взагалі нічого не залишається українського, тож діти не можуть вчити мову, писати та читати.

«Чому влада робить все для того, щоб знищити все українське в Криму? Як же діти будуть говорити, писати, читати рідною українською мовою, якщо немає школи, немає підручників, вчителів і т. ін.», – запитують автори.

Автори статті звертаються до окупаційної «влади» Криму, до «міністерств освіти і культури» і просять відродити хоча б українську гімназію, а також відкрити в кожному районному центрі українську школу. Вони нагадують, що всі цивілізовані країни світу роблять все для того, щоб національні меншини мали рідні школи, театри, церкви, щоб можна було говорити, писати, читати рідною мовою. Проте в окупованому Криму такого немає й бути не може.

Також вони додають, що поки що на півострові залишились вчителі української, які знають як вчити дітей і тому потрібно вирішити це зараз.

«Не можна дітей позбавляти можливості вчитися рідною мовою. Мало, але ще лишилися вчителі, які знають українську мову, і знають, що і як робити, щоб вирішити успішно це завдання», – пишуть вони.

У статті вони звернулись з проханням сприяти відродженню української освіти на окупованому півострові до президента Росії Володимира Путіна, а також до керівника кримської організації партії Комуністи Росії Леоніда Грача.

Нагадаємо. Кримська правозахисна група провела моніторинг, згідно з яким у Криму не залишилося жодної школи, де вивчення всіх предметів велося б українською мовою.

Країна-окупант говорить, що у Криму є школа з вивченням української мови – в Феодосії. Насправді вона лише офіційно числиться такою, а українську мову там не вивчають. Про це говорив керівник «Кримськотатарського ресурсного центру» Ескендер Барієв.

Учасник кримськотатарського національного руху Едем Дудаков повідомляв, що у Бахчисараї окупанти закрили всі кримськотатарські групи в дитячих садках і школах.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі