понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Компроміси по Донбасу, «червоні лінії», «нормандський саміт» і Крим – Кулеба розповів про теми зустрічі у Берліні

Політика

Компроміси по Донбасу, «червоні лінії», «нормандський саміт» і Крим – Кулеба розповів про теми зустрічі у Берліні

views47

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна готова до пошуків широких компромісів, але без переходу за «червоні лінії».

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції після переговорів з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом у Берліні.

Він підкреслив, що українська сторона відкрита до пошуку максимально широких компромісів. І додав, що при цьому не планується переступати через свої червоні лінії, що стосуються національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності.

«Запевняю, що Україна відкрита до пошуку максимально широких компромісів, але не піде на перетин своїх червоних ліній, які стосуються національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності. І я дуже вдячний Гайко Маасу і німецьким партнерам загалом за розуміння чутливості цієї ситуації», – сказав Кулеба

Крім того, він нагадав про консультації, які вже відбулися на рівні глав МЗС у «нормандському форматі».

«Ми намітили під час тієї дискусії низку питань, які потребують вирішення. І відтоді послідовно і наполегливо шукаємо рішення, які дали б змогу рухатися вперед у мирному врегулюванні на Донбасі, але водночас, я хочу на цьому наголосити, не призводили до перетину червоних ліній», – зазначив Кулеба.

Кулеба також зазначив, що такі зустрічі міністрів в «нормандському форматі» мають відбуватися й надалі.

«Ми продовжимо розмови в «нормандському форматі» на рівні міністрів, вже скоро відбудеться чергова така розмова, де ми будемо обговорювати ті рішення, які можуть принести мир на Донбас», – сказав він.

Щодо саміту лідерів «нормандської четвірки», то, за словами голови німецького МЗС Мааса, його дата залежить від ситуації з пандемією коронавірусу.

«Що стосується саміту, все буде залежати від того, як буде розвиватися ситуація з пандемією. Конфлікт на сході України для ЄС залишається важливою темою», – сказав він.

Міністр МЗС також зазначив, що під час зустрічі з Маасом вони обговорювали також і питання окупованого Криму.

«Сьогодні ми згадували також і Крим. … Крим, на переконання України, повинен залишатися на міжнародному порядку денному, і ми продовжимо обговорення цієї проблематики з нашими німецькими партнерами», – сказав він.

Кулеба також повідомив, що звернувся до міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса по допомогу, щоб забезпечити доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) до українців, яких незаконно тримають на окупованій території Криму.

«І я вкотре звернувся до Гайко по допомогу, щоб забезпечити доступ Червоного Хреста до українців, яких незаконно утримує Росія в окупованому Криму. Так само ми зацікавлені в тому, щоб представники Червоного Хреста відвідали й українців, яких незаконно тримають на території Росії. Крим, на переконання України, має залишатися на міжнародному порядку денному, і ми продовжимо обговорення цієї проблематики з нашими німецькими партнерами», – додав український дипломат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі