вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Компенсація за зруйноване житло внаслідок війни – як це буде відбуватися?

Економіка , Російська агресія , Суспільство , Право

Компенсація за зруйноване житло внаслідок війни – як це буде відбуватися?

views105

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Дуже багато людей втратили свої домівки внаслідок російсько-української війни. У багатьох взагалі нема куди повертатися, бо житло пошкоджено або взагалі рознесено вщент.

Понад 5 років пройшло, але нормативної процедури, яка передбачала б якусь компенсацію за пошкоджену війною нерухомість, немає. І якщо на початку війни, тобто у 2014-2016 роках дійсно було не до цієї проблеми, бо йшла дуже активна фаза війни на Сході України, то вже з середини 2017 року про неї вже почали говорити.

Наразі, нормативної процедури ще немає, але, за словами радника Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Артема Саліхова, вона знаходиться ще на стадії розробки.

Він говорить, що це дуже складна робота, бо подібного досвіду у державі ще не було. Але дещо вже є…

Саліхов заявив, що держава планує викуп зруйнованого житла. Але як це буде проходити, поки що не ясно.

«Там буде обмежена сума, певна кількість грошей за метр. Попередньо в робочому проекті документа виставлений ліміт – за 1 житловий об’єкт оплата в розмірі до 300 000 гривень. Як держава це буде робити, в які терміни? Зараз ми все це прописуємо шляхом погоджень робочих  груп з експертами», – зазначив Саліхов.

За словами радника МінВТОТ, у бюджет наступного 2020 роки гроші на ці потреби вже частково закладені в розмірі 42 мільйонів гривень. І вони розраховують, що вже наступного року програма запуститься. Більш того, планується відразу визначення категорії для пошкодженого житла. Наприклад, люди, у яких повністю зруйновані будинки (залишився фундамент чи фрагменти стін) отримають допомогу в першу чергу.

«Ми розуміємо, що такі об’єкти ніхто не відновлює: ні міжнародники, ні самі господарі – це дорого і не має сенсу. Як правило, це «сіра зона» або наближені до лінії фронту населені пункти – там таких об’єктів найбільша кількість. Тому, якщо люди захочуть передати у власність місцевої громади ці об’єкти, то ми створимо процедуру, щоб держава могла їх викуповувати», – пояснив Саліхов.

Чиновник стверджує, що власник зруйнованого житла має вибір: продавати чи не продавати свою ділянку державі. З огляду на те, що процедури видачі грошей без передачі ділянки поки в законодавстві немає, якщо він сам не вирішить продати, то і компенсацію не отримає.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі