вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Компанія Meta викрила в соцмережах фабрику тролів, які імітували масову підтримку російської агресії

Cіпратов Роман


Суспільство , інформаційна війна

Компанія Meta викрила в соцмережах фабрику тролів, які імітували масову підтримку російської агресії

views185

06.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

Компанія Meta, яка володіє соцмережами «Фейсбук» та «Інстаграм», оголосила про заборону російської фабрики тролів, яка мала на меті показати масовість прихильників путінської війни в Україні.

Про це пише Укрінформ.

Група Cyber Front Z, яка проявилася після російського вторгнення в Україну, «була незграбною і значно неефективною», зазначили в Meta.

У звіті компанії діяльність групи описана як «жалюгідна спроба створити враження масової онлайн-підтримки вторгнення Росії шляхом використання фальшивих облікових записів для розміщення проросійських коментарів до контенту впливових осіб та ЗМІ».

У Meta виявили діяльність групи на своїй платформі у березні після того, як російські ЗМІ викрили, що вони почали вербувати новобранців в Інтернеті.

Компанія розпочала розслідування та виявила акаунти Cyber Front Z в Інстаграмі та посилання на людей, пов'язаних з «Агентством Інтернет-досліджень» – російською структурою, яка розповсюджує фальшиві акаунти в соціальних мережах.

Були виявлені спроби заспамити пости в соцмережах Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn, «ВКонтакті» та «Однокласники». Мішенями ставали політики, журналісти, актори та комерційні бренди з усього світу, які публічно засуджували російське вторгнення та підтримували Україну.

Вивчивши активність підозрілих коментаторів, Meta дійшли висновку, що вони працювали сім днів на тиждень «з невеликою перервою на обід». У «окремих випадках» один і той же обліковий запис публікував і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в кілька хвилин. Дослідники припустили, що це може відбивати спробу підірвати діяльність трольової фабрики зсередини.

У звіті наголошується, що група діяла неефективно, очевидно, імітуючи діяльність, щоб переконати своїх спонсорів чи роботодавців. Загалом, за словами представників Meta, видалено 45 акаунтів у Facebook та 1037 в Інстаграмі, пов'язаних із Cyber Front Z.