четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Комітет рекомендував Раді прийняти законопроєкт «Про медіа»

Новини , Право

Комітет рекомендував Раді прийняти законопроєкт «Про медіа»

views109

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній раді прийняти за основу законопроєкт №2693 «Про медіа».

Про це повідомив голова комітету Олександр Ткаченко.

За його словами, відповідне рішення було ухвалено під час засідання комітету в п’ятницю, 17 січня.

Ініціаторами законопроєкту є нардепи від «Слуги народу» та член групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич. Цей законопроєкт передбачає введення відповідальності за створення та поширення дезінформації та покарання у вигляді штрафів до 1000 мінімальних зарплат та ув’язнення на строк до 7 років.

Також у законопроєкті вказано, що в Україні буде створено спеціальну організацію журналістського самоврядування, яка повинна бути видавати посвідчення професійного журналіста. «Профі» отримають посилений захист від держави, а от решта представників ЗМІ такого захисту не матимуть.

Багато представників ЗМІ та депутатів вважають законопроєкт «Про медіа» тиском на незалежні ЗМІ та безпосередньо на громадян, цензурою та тиском на свободу слова в Україні.

Нагадаємо. 27 грудня у Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про медіа» № 2693. У ньому передбачена відповідальність за умисне поширення дезінформації.

Сьогодні, 17 січня, його презентував міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі