понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович планує відвідати Крим: МЗС роз’яснила деталі

Новини , Політика

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович планує відвідати Крим: МЗС роз’яснила деталі

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович зможе відвідати анексований Крим з моніторингом. Але це буде лише після того, як буде чітко визначено формат цього візиту за участю України.

Про це речниця МЗС України Катерина Зеленко сказала під час марафону на Радіо Крим.Реалії «Росія в Криму. 6 років опору».  

За її словами, спочатку потрібно зрозуміти формат поїздки та можливості всіх аспектів.

«Це питання може бути розглянуте тоді, коли ми будемо чітко розуміти, яким буде формат цієї поїздки і яка можливість розглянути всі аспекти захисту прав людини у Криму. І, звичайно, це буде залежати від того, наскільки цей візит буде повноцінним з точки зору залучення України», – сказала Зеленко.

При цьому вона додала, що Україна готова «створити всі умови для того, щоб наші міжнародні партнери побачили реальну картину» у Криму. Це потрібно для того, щоб ситуацію можна було побачити не очима Москви, а так, як воно є, бо реальна картина того, що відбувається, наприклад, з кримськими татарами, взагалі не така, як розповідає Росія.

«Не таку, якою її подає Москва, влаштовуючи якісь точкові заходи. Щоб цей моніторинг здійснювався із залученням кримськотатарської громадськості, яка б розповіла, якою є реальна ситуація з дотриманням їхніх прав і свобод. Тому що ми бачимо, що досі багато кримських татар перебувають в ув’язненні, як в Криму, так і в Росії», – зазначила речниця українського МЗС.

Нагадаємо. Пресслужба Міністерства закордонних справ Росії ще влітку 2019 року заявила про «досягнуті домовленості про поїздку комісара РЄ з прав людини Міятович до Криму 7-11 жовтня цього року». Однак її візит до Криму так і не відбувся.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі