п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Комісар ЄС заявив про готовність Зеленського врегулювати суперечки, щоб задовольнити меншини

Новини , Політика

Комісар ЄС заявив про готовність Зеленського врегулювати суперечки, щоб задовольнити меншини

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Комісар ЄС підсумував свій дводенний візит до України і заявив, що закони України мають бути задовільними для етнічних меншин, на яких вони впливають. За його словами, так вважає Європейська комісія і Зеленський готовий врегулювати суперечки навколо відповідних законів.

Про це повідомив єврокомісар з питань розширення та сусідства Олівер Варгеї, йдеться у Hungary Today

Зазначається, що Олівер Варгеї зустрівся з керівниками місцевих угорської, румунської та болгарської меншин, а також з президентом України Володимиром Зеленським. І, якщо зустріч з Зеленським він ще раніше назвав «чудовою», то з лідерами національних меншин ситуація гірше.

За його словами, лідери меншин висловили йому свою стурбованість мовними положеннями закону про освіту 2017 року, а також мовним законом, який набрав чинності минулого літа. Не сподобався їм і закон про повну загальну середню освіту, який був ухвалений минулого місяця.

Варгеї з цього приводу заявив, що уряди повинні владнати «чутливі питання», а Зеленський підтвердив готовність врегулювати суперечки навколо відповідних законів. Більш того, наголосив, що процес вже розпочався.

«Ми зі свого боку хотіли б підтримати цей процес з надією на успіх, але найважливіше – знайти рішення, задовільне для меншин», – заявив комісар.

У Києві Варгеї говорив, що у своєму висновку про відповідність українського законодавства цінностям ЄС планує ґрунтуватися на оцінці представників меншин.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі