субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Командувач повітряних ЗСУ розповів про винищувачі та авіатехніку в Україні

Суспільство , Технології

Командувач повітряних ЗСУ розповів про винищувачі та авіатехніку в Україні

views113

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Чи можливо в Україні налагодити власне виробництво бойових літаків та як зробити так, щоб українська армія і у небі користувалась сучасною технікою?

Про це Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України, генерал-полковник Сергій Дроздов розповів в інтерв’ю «РБК-Україна».

Він підтвердив, що в Україні вкрай застарілий авіаційний парк. Проте додав, що налагодити власне виробництво бойових літаків наразі неможливо.

«Створити бойовий літак – багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться у найближчій перспективі. Для цього у нас нема, по-перше, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки. Як показує досвід розвинутих країн, треба не менше 10 років і не менше 10 млрд доларів тільки на створення прототипу бойового літака, крім того, час не стоїть на місці, треба, щоб він відповідав принциповим сучасним характеристикам. Втім, у нас стільки мільярдів і стільки часу немає», – сказав Дроздов.

За словами Командувача, вже підписаний документ, в якому викладено бачення, якими повинні стати Повітряні Сили до 2035 року під назвою «Візії розвитку Повітряних Сил». І у ньому йдеться про закупівлю авіаційної техніки за кордоном у країн-партнерів.

«Мова йде про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би усі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники», – сказав він.

Генерал-полковник зазначив, що Повітряні Сили хотіли б мати найсучаснішу техніку, наприклад, як от американський F-35, однак потрібно бути реалістами і розуміти, що поки що про це мови не йде.

Він навів приклад Польщі, яка давно є стратегічним союзником США і повноцінним членом НАТО, але лише зараз змогла почати розмову про отримання винищувачів F-35. Тож, Україні потрібно брати подібний досвід.

«До речі, поляки пішли саме таким шляхом, коли в них на озброєнні поряд із МіГ-29 стоять F-16. Такий досвід Польщі був би і для нас найбільш прийнятний: отримати ескадрилью винищувачів та поставити її на озброєння в одній з бригад тактичної авіації Повітряних Сил. Проблем з перенавчанням нашого льотного складу на новий тип літака не має виникнути, є нюанси із технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічним забезпеченням», – підкреслив Командувач Повітряних сил.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі