четвер, 08 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Командувач ОС ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів про пріоритети на Донбасі

Російська агресія , ООС

Командувач ОС ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів про пріоритети на Донбасі

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Наєв назвав кількість загиблих лише за перші 4 роки російсько-української війни і наголосив, що одним з пріоритетних напрямків діяльності Об’єднаних сил є збереження життя громадян України. Крім того, розповів про те, що відбувається зараз та що планується зробити на Донбасі.

Про це командувач об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив під час панельної дискусії в ході V Міжнародної конференції з питань цивільно-військового співробітництва, передає «Укрінформ».

За його словами, потрібно приділити ще більше уваги розмінуванню на Донбасі, адже у ході розмінування територій Донецької та Луганської областей очищено 35 тисяч гектарів території та вилучено понад 450 тисяч мін та вибухонебезпечних пристроїв. Загалом же за 6 років війни Україна стала однією з найбільш забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами країн світу.

«За попередньою оцінкою, площа таких районів складає близько 7 тисяч кв. км на підконтрольній урядові України території та орієнтовно вдвічі більше на окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – сказав командувач.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності ОС він назвав збереження життя громадян України і додав, що це вимагає створення відповідних умов і посилення гуманітарної допомоги найбільш незахищеним верствам населення.

Наєв зазначив, що на Донбасі за перші чотири роки окупації та бойових дій зруйновано 20 тисяч житлових будинків та об’єктів промислової інфраструктури, загинули та були поранені близько 10 тисяч жителів. Спільно з держрганами влади за час вже відновлено 1705 житлових будинків, 1754 км дорожньої інфраструктури, у понад 300 населених пунктах відновлено мережі газо-, водо- та теплопостачання.

Підрозділами цивільно-військового співробітництва об’єднаних сил надано допомоги вразливим верствам населення в районі проведення ООС у понад 130 населених пунктах.

«До початку ООС (до квітня 2018 року) кількість жертв цивільного населення Донецької та Луганської областей склала близько 10 тисяч осіб, із них більше 3 тисяч загиблих. Було зруйновано близько 20 тисяч житлових будинків, тисячі об’єктів соціальної, промислової, енергетичної, транспортної інфраструктури областей та приватного сектору. Було завдано збитки у десятки мільярдів гривень», – наголосив Наєв.

Крім того, з 2019 року ОС організовано роботу мобільних військово-медичних бригад для надання медичної допомоги населенню, яке проживає у населених пунктах на лінії зіткнення.

Командувач Об’єднаних сил також започаткував стратегічну ініціативу «Допомога Схід».

«Обсяги наданої допомоги медичним закладам та населенню на сьогодні перевищили показник у 19 млн грн. Більше 70 тонн спеціалізованого медичного обладнання передано до 33 медзакладів на лінії зіткнення», – повідомив Наєв.

Вже створено та продовжується нарощуваня передумови для підготовки проєкту Національної стратегії із захисту цивільного населення у збройних конфліктах на період до 2030 року, який підготовлений Генштабом ЗСУ та наразі знаходиться на погодженні в уряді.

За його словами, з початку поточного року кількість загиблих і поранених серед цивільного населення зменшилася в рази, є окремі випадки, пов’язані з підривом на небезпечних вибухових пристроях.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі